loading...

راهنماي سفر ، تور ، وقت سفارت ، مهاجرت ، ويزا ، بورسيه

دمنوش ريزميوه هاي قرمز

سفريار بازدید : ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ نظرات (0)


دمنوش ريزميوه هاي قرمز

زمان دم كشيدن دمنوش ريزميوه هاي قرمز نيوشا :
۱۰ دقيقه ۲ قاشق غذا خوري در ۴ ليوان آب جوش.
پس از اين زمان دمنوش ريزميوه هاي قرمز نيوشا را صاف كرده در يخچال نگهداري كنيد و در هر وعده يك ليوان از آن را بين وعده ناهار ميل كنيد (افرادي كه از رقيق كننده هاي خون مانند هپارين, وارفارين يا الكوفارين استفاده ميكنند تحت نظر مشاور مصرف شود).

 

معرفي اجمالي دمنوش ريزميوه هاي قرمز نيوشا:
تركيبات دمنوش ريزميوه هاي قرمز نيوشا : توت فرنگي, تمشك, كرن بري, زرشك و چاي ترش(رز چيني)
ميوه هاي قرمز سرشار از فيبر هستند. از اين منظر، آنها به كاهش وزن، كلسترول و فشار خون كمك زيادي مي كنند. دمنوش ريزميوه هاي قرمز نيوشا آرامش بخش و خنك كننده است و به واسطه خواص آنتي اكسيداني تركيباتش در كاهش التهاب و درمان بيماري آرتروز بسيار مؤثر است. دمنوش ريزميوه هاي قرمز نيوشا داراي مواد نگهدارنده نمي باشد. بنابراين، بايد حتماً در يخچال نگهداري شود.

خاصيت چربي سوزي دمنوش ريزميوه هاي قرمز نيوشا در حدي است كه به سلطان چربي سوز نيوشا شهرت يافته و اين چربي سوزي را حتي در خواب براي بدن شما انجام ميدهد.

 

تاريخچه ميوه هاي موجود در دمنوش ريزميوه هاي قرمز نيوشا :
توت فرنگي با نام علمي Fragaria × ananassa گونه اي دو رگه و متعلق به جنس Fragaria است. تاريخ اين ميوه، به ۲۰۰۰ سال پيش برمي گردد. توت فرنگي هاي امروزي حدود ۲۰۰ سال پيش، از دورگه گيري بين توت فرنگي ويرجينيانا يا اسكارلت به عنوان والد نر و توت فرنگي چيلوئنسيس به عنوان والد ماده حاصل شده اند. اين گياه، حدود سال ۱۳۰۰ ميلادي در اروپا كشت مي شد. توت فرنگي هاي وحشي، قرن چهاردهم ميلادي در فرانسه، از جنگل به زمين زراعتي منتقل و به گياهي اهلي تبديل شدند. حدود سال ۱۶۰۰ ميلادي، توت فرنگي ويرجينيانا از گونه ي Fragaria virginiana ، از شمال آمريكا به اروپا رسيد. گسترش اين گونه بسيار تدريجي بود و در اواخر سده ي ۱۸ و اوايل سده ي ۱۹ميلادي به تدريج در انگلستان محبوب شد. در دهه ي ۱۶۱۰ ميلادي يكي از دولتمردان فرانسوي به نام فريزر، گياه توت فرنگي چيلوئنسيس از شيلي را با خود به فرانسه برد. كشت اين گياه در شمال فرانسه گسترش يافت و مدتي پس از دورگه گيري اين توت فرنگي با توت فرنگي ويرجينيانا نمونه اي جديد به وجود آمد. اين نمونه ي جديد در دهه‏ ي ۱۸۰۰ ميلادي به آمريكا صادر شد. باغبانان انگليسي گونه ي جديد را از طريق دانه پرورش مي دادند، پس از آن تعداد ارقام توت فرنگي از سه به سي رقم افزايش يافت.گمان بسياري از مردم بر آن است كه توت فرنگي (strawberry) به دليل انباشته شدن بوته هاي اين گياه با كاه و پوشال (straw) به اين نام خوانده شده است. برخي منابع هم نامگذاري توت فرنگي را به دليل آن مي دانند كه نخستين بار جوانان انگليسي توت فرنگي هاي وحشي را برداشت مي كردند و در توده اي احاطه شده از سبزه مي فروختند با اين وجود، منشأ دقيق نام گذاري اين گياه هنوز بر ما معلوم نشده است. به نظر مي‌رسد كه نخستين رقم اصلاح شده، در دوره ي قاجار و زمان صدارت اتابك اعظم، از فرانسه به ايران آمد و اتابكي خوانده شد.

تمشك كه نام علمي آن Rubus frutiغير مجاز مي باشدus و متعلق به خانواده ي گلسرخيان است. قدمت اين گياه، به دوران پيش از تاريخ برمي گردد و اعتقاد بر اين است كه نخستين بار، در مناطقي از شرق آسيا رشدكرده است. شواهد باستان شناسي نشان مي دهد كه ساكنان غارهاي پارينه سنگي، تمشك مي خوردند و در دوران هاي مختلف بخشي از رژيم غذايي انسان بوده است. احتمال مي رود اين گياه، را مهاجران يا حيوانات به نقاط مختلف دنيا منتقل كرده باشند. براساس مستنداتي كه پالاديوس (نخستين اسقف مسيحيان ايرلند) ثبت كرده است، تمشك، تا قرن ۴ پيش از ميلاد به دلايلي كشت و مصرف نمي شد. اين ميوه، در دوره ي هلني ( از قرن سوم پيش از ميلاد تا قرن نخست ميلادي) در اساطير يونان نماد باروري بود. در داستان هاي يوناني آمده است كه تمشك، ابتدا سفيد بود اما دايه ي زئوس با فرو كردن خار به انگشت خود، اين ميوه را با خون رنگ مي كند. از آن پس، تمشك، قرمز رنگ مي شود. در قرون وسطي، تمشك ميوه ي محبوب مردم بود به گونه اي كه آب تمشك را در آثار هنري همچون رنگ استفاده مي كردند. نخستين بار در قرن سيزدهم ميلادي، شاه ادوارد اول مردم را به كشت تمشك در سراسر انگلستان تشويق كرد. تمشك را مهاجران اروپايي به آمريكا وارد كردند.

كرن بري يكي از ۳ ميوه ي بومي آمريكاي شمالي است. نخست، فقط از نواحي شمال شرقي آمريكا برداشت مي شد اما پس از آن در ديگر نقاط شمال آمريكا مثل ويسكانسين و شمال غربي اقيانوس آرام و شيلي هم پرورش داده شد. در حدود سال ۱۵۵۰ ميلادي، بوميان آمريكا تنها كساني بودند كه اين ميوه را استفاده مي‏ كردند. بوميان، با تركيب كرن بري له شده با گوشت گوزن غذايي به نام پِميكانا تهيه مي كردند. آنان، اين ميوه را توت شگفت انگيز (wonder berry) مي ناميدند. در سال ۱۶۲۰ ميلادي مهاجران و مسافران موارد مصرف كرن بري را از بوميان آموختند. مهاجران آلماني و هلندي اين ميوه را “كرني- بري”(crane-berry) يا توت مرغ ماهيخوار، ناميدند. اين نامگذاري، به سبب شباهت رنگ شكوفه‏ هاي كرن بري با سر و گردن مرغ ماهيخوار يا علاقه ي اين پرنده به خوردن آن بود. سرانجام اين واژه كوتاه به cranberry تبديل شد.

زرشك متعلق به خانواده Berberidaceae است و حدود ۶۵۰ گونه دارد. در ميان گونه هاي مختلف زرشك، دو گونة زرشك پلويي (Berberis vulgaris) و زرشك آبي يا سياه (Berberis integerrima) در ايران معروف هستند. زرشك سياه يك درختچه خاردار با چوب هاي زرد و برگ هاي بيضي متمايل به كشيده است كه ميوه هاي كوچك، قرمز و بيضوي با دو يا سه هسته كشيده دارد. اين گياه را كه بومي مناطق مركزي و جنوبي اروپا، شمال شرقي آفريقا و غرب آسيا است به نام زرشك اروپايي هم مي شناسند. در قرن نوزدهم از محبوبيت اين گياه كم شد چون به اعتقاد كشاورزان، ميزبان قارچ زنگ گندم بود و باعث آلودگي و تلفات گندم هايي مي شد كه در مزارع مجاور مي روييدند. گونه هاي مختلف زرشك در قسمت هاي مختلف دنيا مانند ايران، چين، آسياي ميانه و بسياري از كشورهاي اروپايي، آفريقايي و امريكايي به خوبي شاخته شده اند. خاصيت‌هاي درماني زرشك در حدود ۶۵۰ سال پيش از ميلاد شرح داده شده است. در قرن هفدم ميلادي، استفاده از زرشك، يك روش درماني متداول در خاورميانه بوده است.

چاي ترش يا هيبيسكوس كه به آن چاي سرخ يا چاي مكّي هم مي گويند، بومي هندوستان تا مالزي است و سال ها پيش به آفريقا برده شد. اين گياه در قرن هفدهم، در برزيل، و قبل از سال ۱۸۰۴ در گواتمالا براي مصارف غذايي كشت مي شد. در اوايل دهه ۱۸۹۰، دكتر وبر، آن را در فلوريدا كشت كرد ولي به دليل يخبندان شديد همه گياهان از بين رفتند. چاي ترش تا پس از جنگ جهاني دوم، در جنوب و مركز فلوريدا در باغ هاي خانگي كشت مي شد. در سال ۱۹۶۲، چاي ترش در مصر بيشتر به دليل مصارف دارويي كشت مي شد تا غذايي. در سال ۱۹۷۱، گل هاي اين گياه در سنگال، توليد و خشك مي شدند و از آنجا به ميزان ۱۰ تا ۲۵ تن در سال به اروپا حمل مي شدند. امروزه اين گياه به ميزان وسيعي در نواحي گرمسيري و نيمه گرمسيري توزيع شده است و گل آن براي تهيه ي مربا، نوشيدني و چاي، در مصر، ايران، تايلند و كشورهاي غربي كاربرد فراوان دارد.

 

كاربرد ميوه هاي موجود در دمنوش ريزميوه هاي قرمز نيوشا در طب قديم:
توت فرنگي به طور سنتي در درمان بيماري هايي مثل تصلب شرايين، نقرس، سنگ مثانه و بيماري هاي التهابي كاربرد دارد. اين ميوه درمان مفيدي براي بيماري هاي لثه هم هست. روميان باستان معتقد بودند كه اين ميوه داروي با ارزشي است و از آن براي درمان بيماري هاي مختلف از جمله ماليخوليا و سنگ كليه استفاده مي كردند. توت‌فرنگي از ميوه‌هاي خنك است، ادرار را زياد مي كند و رسوب دندان را از بين مي‌برد و براي افرادي توصيه مي‌شود كه به بيماري‌هايي چون ديابت مبتلا هستند. املاح اين ميوه، براي درمان يبوست مفيد است و به سبب داشتن مقادير كافي كلسيم و فسفر، در رشد كودكان و نوجوانان، تأثير به سزايي دارد. توت فرنگي، در كاهش و رفع ترس، عصبانيت، اضطراب، هيجان و سستي مؤثر است. بر طول عمر مي افزايد و از سكته جلوگيري مي كند.

تمشك حدود ۸ هزار سال پيش به عنوان غذا و پس از آن به عنوان دارو استفاده مي شد. رومي ها از دم كرده ي برگ تمشك براي درمان بيماري هاي مختلفي استفاده مي كردند. بقراط براي از بين بردن مشكلات و دردهاي پيش از زايمان، دمنوش ساقه و برگ هاي اين گياه را تجويز مي كرد. به طور سنتي اين ميوه را براي درمان التهاب لثه، درد گلو و زخم هاي دهان استفاده مي كردند و از آب آن، براي درمان آسم و مشكلات تنفسي سود مي بردند. طبع تمشك سرد و خشك و گياهي مليّن و مدّر است كه خون را تصفيه مي كند. براي تقويت قلب مفيد است و افزون بر تب بر بودن، براي درمان يبوست هم كارگشاست. در طب سنتي چين از تمشك براي درمان بي اختياري ادرار و تقويت كليه ها استفاده مي شود.

كرن ‏بري به طور سنتي براي پيشگيري از ابتلا به سنگ كليه و معالجه ي عفونتهاي كليه، اختلالات فشارخون، سلامت قلب و عروق، سلامت مغز و افزايش سيستم ايمني بدن استفاده مي شد. بوميان آمريكا كرن بري را در درمان، ضماد زخم و بيرون كشيدن سم از آن، به كار مي بستند. شكارچيان نهنگ و دريانوردان آمريكايي براي جلوگيري از ابتلا به بيماري اسكوربوت و يا كمبود ويتامين C اين ميوه را همراه داشتند. از ديگرخواص درماني كرن بري، درمان بي اختياري ادرار و تخليه ي كامل مثانه در آقايان داراي مشكل پروستات، است.

زرشك در طب سنتي ايران چندين خاصيت مانند اثرات ضدباكتري، تب بر، تسكين خارش، ضد فشار خون بالا و ضدآرتروز مربوط به قسمت هاي مختلف گياه زرشك گزارش شده است. همچنين، از زرشك براي درمان فشار خون بالا، تب، بيماري هاي كليوي، اسهال و سوءهاضمه استفاده مي كنند.

چاي ترش در طب سنتي براي درمان فشارخون بالا، بيماري هاي كبد و تب استفاده مي‏ شد. در طب سنتيِ آفريقا اين گياه براي درمان سرفه و گلودرد و همچنين به عنوان آنتي‏ باكتري، مدرّ، ضد اسپاسم و از بين برنده ي زرداب و صفرا مصرف مي شود. در طب سنتي تايلند چاي ترش را براي درمان سنگ كليه به كار مي برند. از گل هاي چاي ترش براي سرماخوردگي، بي اشتهايي و به عنوان مدر و تا حدي ملين استفاده مي شود. همچنين اين گياه در طب چيني براي درمان دمل، تورم، التهاب پوستي و زونا به كار مي رود.

 

مواد موثر موجود در دمنوش ريزميوه هاي قرمز نيوشا :
توت فرنگي:
آنتوسيانين (به خصوص سيانيدين و پلارگونيدين)، فلاونول (پروسيانيدين، كاتچين، اپي گالوكاتچين، اپي كاتچين، گالوكاتچين، كامفرول و كوئرستين)، اسيدهاي هيدروكسي بنزوئيك، اسيدهيدروكسي (سيناميك،كوماريك، كافئيك و فروليك اسيد)، رزوراترول، آنتي اكسيدان ها.

تمشك:
فلاونوئيدها شامل آنتوسيانين (سيانيدين-۳- گلوكوزيد، پلارگونيدين-۳-گلوكوزيد)- فلاونول ها شامل كامپفرول، كورستين، ميريستين، فلاوان شامل كاتچين، پروآنوسيانيدين، فنوليك هاي ساده شامل اسيدهيدرواكسي بنزوئيك (الاژيك، گاليك) و اسيد هيدرواكسي سيناميك (كافئيك، كوماريك، كلروژنيك)، گلوتاميك اسيد، آرژينين، لئوسين.

كرن بري:
آنتوسيانين، فلاونول، كاتچين، پروآنتوسيانيدين، سيانيدين، رزوراترول، ساليسليك اسيد، آسكوربيك اسيد، پكتين، فروكتوز.

زرشك:
حاوي تركيبات فعال زيستي مانند بربرين، بربامين، پالماتين، اكسي اكانتين، ماليك اسيد، آسكوربيك اسيد، كافئيك اسيد، اورسوليك اسيد، كومارين، بتاكاروتن و تانن است.

چاي ترش:
اسيدهاي اگزاليك، ماليك، سيتريك، استئاريك، پالميتيك، تارتاريك، آسكوربيك، آراشيديك، پروتوكاتكوئيك و اسيد هيبيسكوس، آنتوسيانين، دِلفينيدين، سيانيدين-۳- روتينوزيد، بتاكاروتن، بتاسيتوسترول، گالاكتوز، پكتين و كوئرستين.

برچسب ها ،

دمنوش رويبوس نيوشا

سفريار بازدید : ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ نظرات (0)

توضيحات

زمان دم كشيدن دمنوش رويبوس نيوشا :
۱۰ تا ۱۵ دقيقه در يك ليوان آب جوش سر پوشيده.
پس از اين زمان لفاف مثلثي دمنوش رويبوس نيوشا خارج شود.

 

معرفي اجمالي دمنوش رويبوس نيوشا :
در طي جنگ جهاني دوم، چاي رويبوس به جايگزين مهمي براي چاي معمولي تبديل شد، چون در آن زمان حمل و نقل چاي از آسيا تقريبا غير ممكن بود. در سال ۱۹۶۸، فردي به نام آنيك ترون كتابي درباره فوايد دمنوش رويبوس براي سلامتي، به ويژه درمان كوليك در نوزادان، نوشت.
خاصيت آنتي اكسيداني دمنوش رويبوس نيوشا بسيار زياد است و از اين نظر، در رتبه دوم بعد از چاي سبز قرار مي گيرد. برگ هاي چاي رويبوس سبز هستند و وقتي طي فرآوري، تخمير مي شوند به رنگ قرمز در مي آيند. دمنوش رويبوس نيوشا، در انواع سبز، تخمير شده و طعم دار شده (به عنوان مثال، با نعناع، وانيل، بابونه و كارامل) وجود دارد. دمنوش رويبوس نيوشا، مانند چاي ترش، چاي قرمز هم ناميده مي شود. تفاوت دمنوش رويبوس نيوشا با چاي هاي ديگر در اين است كه دمنوش رويبوس نيوشا فاقد كافئين است و مقدار تانن هاي آن كمتر از انواع ديگر چاي است.

از مهمترين خواص دمنوش رويبوس نيوشا ميتوان به فوايد بسيار زياد اين دمنوش براي شفافيت پوست، تقويت مو، آنتي اكسيدان، كاهش دهنده استرس، تنظيم كننده قند خون، تنظيم كننده كلسترول خون اشاره كرد.

 

تاريخچه برگ ريبوس موجود در دمنوش رويبوس نيوشا :
منشاء رويبوس، آفريقاي جنوبي است. مردم قبيله خويسان در اين ناحيه، قرن ها برگ هاي رويبوس را جمع آوري مي كردند و از آنها براي درمان بسياري از بيماري ها استفاده مي كردند. مصرف رويبوس در واقع با تحليل رفتن قبايل خويسان پايان يافت ولي خوشبختانه يك گياهشناس به نام كال هامبرگ، برگ هاي اين گياه را در سال ۱۷۷۲ مجددا پيدا كرد و مسبب رواج اين چاي شد. سپس در سال ۱۹۰۴ يك مهاجر روسي به نام بنجامين جينسبرگ كه در توليد چاي دست داشت، بازاريابي اين نوشيدني را با نام “چاي كوستان” و به عنوان جايگزيني براي چاي معمولي، آغاز كرد.
امروزه محبوبيت چاي رويبوس علاوه بر آفريقا، آسيا و كشورهاي اروپايي، در كشورهاي آمريكايي هم رو به افزايش است. اين گونه كه شواهد موجود نشان مي دهد، محبوبيت اين چاي در بين دوستداران نوشيدني چاي، همچنان روند رو به رشدي خواهد داشت و دليل اين امر، طعم گوارا و خواص مفيد آن براي سلامتي است. طي چندسال گذشته، تقاضا براي چاي رويبوس بيش از ۵۰ درصد زياد شده است.

 

كاربرد ريبوس وجود در دمنوش رويبوس نيوشا در طب قديم:
عدم وجود كافئين و مقدار اندك تانن ها در اين گياه، استفاده از آن به عنوان يك گياه دارويي را در سطح جهاني رونق بخشيد. رويبوس در طب سنتي آفريقاي جنوبي (جايي كه منشاء اين گياه است) به عنوان يك چاي سالم مصرف مي شد و براي درمان خستگي هاي مزمن، تهوع و انقباض هاي شكمي استفاده مي شد.

 

مواد موثر دمنوش رويبوس نيوشا :
آسپالاتين، كريسوريول، نوتوفاگين، اورينتين، سافلومين، پروسيانيدين ها، ويكنين، كوئرستين، ايزوكوئرستين، روتين، گليكوزيدهاي آپي ژنين، اسكولتين، اسكولين، ايزوويتكسين، هيپروزيد، اسيدهاي كربوكسيليك فنلي، اسيدهاي هيدروكسي سيناميك و مواد معدني.

برچسب ها ،

مدارك لازم براي درخواست ويزاي توريستي آلمان

سفريار بازدید : ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ نظرات (0)

مدارك لازم براي درخواست ويزاي توريستي آلمان

لطفا مداركي كه در ذيل مي آيد به برگه درخواست ويزاي خود ضميمه نماييد تا بتوانيم بصورت روشن و شفاف، شرايط لازم جهت صدور ويزا را بررسي نماييم. لطفا هنگام ارائه درخواست حتمأ به موارد زير دقت نماييد.

 • حوزه مسئوليت سفارت آلمان :

  • لطفا درخواست ويزاي آلمان خود را نزد نمايندگي خارجي آن كشوري از حوزه شنگن ارائه دهيد كه قصد داريد بيشترين زمان سفرتان را در آنجا سپري نماييد. در صورتي كه قصد داريد در چندين كشور از حوزه شنگن، براي مدت برابر اقامت داشته باشيد، نمايندگي خارجي آن كشوري كه مقصد اصلي سفر شماست، مسئول رسيدگي به درخواستتان مي باشد. مقصد اصلي سفر، همان كشوري است كه قصد داريد بيشتر در آنجا بمانيد و يا اينكه هدف اصلي از سفرتان در آنجا خلاصه ميشود.
 • درخواست مجاز در سفارت آلمان :

  • در موارد ذيل بر اساس آيين نامه ويزا، پذيرش درخواست ويزاي شنگن مجاز نمي باشد :
  • درخواست شما 3 ماه زودتر از آغاز سفري كه برنامه ريزي كرده ايد، ارائه گردد؛
  • فرم درخواست پر و يا امضا نشده باشد؛
  • مدرك مسافرتي (گذرنامه) – ايي كه از سوي متقاضي ارائه گرديده، داراي شرايط ذيل نباشد:
  • حداقل سه ماه از زمان برنامه ريزي شده براي خروج از كشور عضو شنگن، اعتبار داشته باشد؛
  • حداقل دو صفحه ي خالي داشته باشد؛
  • طي ده سال گذشته صادر شده باشد؛
  • امضا شده باشد
  • متقاضي عكسي ارائه نمايد كه قديمي تر از 12 ماه باشد.
 • اشتباهات رايج ما در سفارت آلمان :

  • عملا شاهد هستيم كه در بسياري از موارد، اشتباهات مشابه منجر به رد پذيرش درخواست هاي ويزا مي گردند. از اين رو براي كمك به شما و در جهت انجام بدون نقص روند درخواست ويزا، فهرستي از اشتباهات را گرد آورده ايم كه بايستي از آنها اجتناب نماييد:
  • فرم درخواست ويزا قديمي باشد و يا به صورت كامل پر نشده باشد؛
  • بيمه مسافرتي منطبق با بازه زماني مورد نظر براي سفر نباشد.
  • گردش مالي حساب بانكي با كلمات لاتين، أما رقم هاي فارسي ارائه شود؛
  • بيمه مسافرتي ارائه نشود و يا در همه ي كشورهاي عضو شنگن اعتبار نداشته باشد؛
  • تاريخ سفر برنامه ريزي شده با تاريخ رزرو بليط، تاريخ بيمه مسافرتي و يا بازه زماني دعوت نامه همخواني نداشته باشد.
  • زودتر از زمان مورد نياز براي بررسي درخواست ويزا (دو هفته) باشد؛
  • مدرك مسافرتي (گذرنامه) ارائه شده، توسط صاحب آن امضا نشده باشد.
  • لطفا مدارك خود را بصورت كامل و به ترتيبي كه آمده تنظيم نماييد و به شكلي كه مشخص شده (مدارك اصل و كپي) به باجه تحويل دهيد. همهي كپي ها بايد در كاغذ A4 ارائه شوند، حتي اگر اصل مدرك داراي ابعاد ديگري باشد. هر درخواست كننده، خود شخصأ مسئوليت مداركي كه تحويل مي دهد را بر عهده دارد. در صورتي مدارك مورد نياز ناقص ارائه شوند، اين خطر وجود دارد كه نتوانيم درخواست شما را بپذيريم و يا مجبور به رد آن شويم.
  • ارائه درخواست ويزاي آلمان هيچگونه حق قانوني براي صدور آن و يا بازپرداخت هزينه هاي متحمله احتمالي مرتبط با سفر برنامه ريزي شدهتان را بهمراه نخواهد داشت.
  • پس از ارائه درخواست، بنا به دلايل فني در روند رسيدگي، نمي توانيم مدرك ديگري را از شما بپذيريم. اما شايد در موارد خاص، از طريق تماس تلفني از شما بخواهيم كه مدارك ديگري را نيز ارائه دهيد.
  • لطفا توجه داشته باشيد در صورتيكه مدارك جعلي و يا مخدوش ارائه دهيد، از صدور ويزا براي شما خودداري شده و كليه كشورهاي حوزه شنگن نيز از صدور ويزا براي مدتي طولاني براي شما خودداري خواهند نمود.
  • براي سفرهاي ترانزيتي، لطفا برگهي راهنماي مربوطه را مطالعه نماييد.

نكاتي مهم براي افراد پر سفر به كشور آلمان

درصورتيكه در مدت 59 ماه قبل از وقت تعيين شده سفارت آلمان ، درخواست ويزاي شنگن خود را ارائه كرده باشيد و طي آن از شما اثر انگشت گرفته شده باشد، نيازي به حضور شخص شما جهت ارائه درخواست وجود ندارد. وقت سفارت بايستي به نام شما گرفته شود، سپس شخصي به نمايندگي از طرف شما، مي تواند درخواست را ارنه نمايد. براي اين منظور، شخص نماينده بايستي در روز ارائه ي درخواست، تمام مدارك مورد نياز، گذرنامه و نيز وكالتنامه ايي با امضاي شما را به همراه داشته و ارائه نمايد. نمونه ي چنين وكالت نامه اي را مي توانيد در انتهاي اين برگهي راهنما ملاحظه نماييد. لطفا توجه داشته باشيد كه براي درخواست ويزاي افراد پر سفر نيز بررسي مجاز بودن درخواست كه در بالا توضيح آن آمده است، ضروري مي باشد.

مدارك لازم براي سفارت آلمان :

الف . مدارك عمومي براي سفارت آلمان

( هنگام درخواست ويزا، همواره بايد مدارك ذيل را به باجه بخش ويزا ارائه دهيد )

 • اصل گذرنامه ايي كه حاوي دو صفحه ي خالي باشد و كپي صفحه مشخصات گذرنامه؛
 • فرم درخواست ويزا كه بصورت كامل تكميل و امضاء شده است همراه با عكس (كه در همين يك سال اخير گرفته شده باشد، با پس زمينه ي سفيد و ابعاد 45 ميليمتر در 35 ميليمتر)؛
 • پرسشنامه امنيتي تكميل و امضاء شده (كه در صفحه ي آخر درخواست آمده است)
 • مدرك مبني بر وجود بيمه مسافرتي
 • كپي همه ويزاهاي درخواست كننده در 5 سال گذشته همراه با مهر

ب – فهرست مداركي كه متقاضيان ويزا در ايران بايد ارائه دهند:

 1. همه متقاضيان ويزا بايد اين مدارك را ارائه دهند:
 • تأييديه سفر ( بليط هواپيما و يا رزرو پرواز )
 • مداركي در خصوص محل اقامت و تأمين هزينه هاي زندگي در طول سفر (سفرها) در كشورهاي عضو شينگن:
 • رزرو هتل و يا
 • تأييديه محل اقامت و يا تأييديه ي تقبل هزينه ها توسط دعوت كننده /اعزام كننده و يا شخص حقيقي از طريق ارائه ي اصل و كپي دعوتنامه رسمي (تعهدنامه ي) دعوت كننده و يا شخص ثالث كه درزمان ارائهي درخواست، قديمي تر از شش ماه نباشد (رجوع شود به پرسش هاي متداول) و يا – پرينت تراكنش هاي بانكي سه ماه گذشته حساب بانكي نزد بانك ايراني به حروف و ارقام لاتين (نسخه اصل به همراه مهر بانك)
 • مدارك ديگري مبني بر تمكن مالي براي تأمين هزينه هاي سفر (كارت هاي اعتباري بين المللي،چك هاي مسافرتي و غيره)
 • مداركي مبني بر ثبات اقتصادي اجتماعي (كه بر اساس آن بتوان قضاوت كرد، آيا متقاضي قصد دارد خاك كشورهاي عضو شنگن را پيش از اتمام دورهي ويزا درخواستي ترك كند يا خير)
 • كليه متقاضيان: پرينت تراكنش هاي بانكي سه ماه گذشته حساب بانكي نزد بانك ايراني به حروف و ارقام لاتين و در صورت وجود: سند ملك در ايران؛ پرينت تراكنش هايي كه در نزديكي تاريخ ارائه درخواست افزايش شديد موجودي را نشان دهند، درصورت عدم توضيح قانع كننده در خصوص منبع پول، نشانه وابستگي اقتصادي محسوب نمي شود، زيرا فرض بر اين خواهد بود كه اين افزايش ناگهاني، تنها مربوط به وام مي باشد؛
 • كليه متقاضيان: شناسنامه (مدرك شناسايي جهت نشان دادن وابستگي خانوادگي)؛
 • كارمندان دولت: گواهي انتساب به خدمت و يا گواهي كار و أخرين فيش حقوقي؛
 • كارمند /كارگر: گواهي كار و يا آخرين قرارداد كاري به همراه فيش هاي حقوقي سه ماه گذشته گواهي تأمين بيمه اجتماعي و خدمات درماني و يا مدارك مشابه و يا در صورت عدم وجود اين مدارك: گواهي كار فرما؛
 • شركت دار: گواهي ثبت شركت يا فعاليت (به عنوان مثال پروانه كسب و يا گواهي اداره ثبت شركت ها و گواهي عضويت در بيماي تأمين اجتماعي، خدمات درماني و با مدارك مشابه .
 • مديران و يا سهامدارن شركت هاي ايراني: معرفي نامهي امضا شده توسط نماينده رسمي جهت تأييد سمت درخواست كننده، گواهي ثبت شركت در ايران (بطور مثال آگهي روزنامه رسمي)، درصورت عدم وجود ثبت در روزنامه رسمي گواهي انتساب به خدمت در شركت؛
 • هنرمندان: گواهي عضويت در يك انجمن هنري (مثلا انجمن سينما، عكسان و غيره) و يا مدركي مبني بر انجام فعاليت هنري (نمايشگاه ، فستيوال و غيره) و گواهي بيمه تأمين اجتماعي و يا در صورت وجود: مدرك مشابه؛
 • بازنشستگان: گواهي دريافت حقوق بازنشستگي
 • دانش آموزان دانشجويان و افرادي كه به سن قانوني نرسيده اند: گواهي موقعيت اجتماعي و يا گواهي شغلى والدين و در صورت وجود: گواهي اشتغال به تحصيل در مدرسه و يا كارت دانشجويي؛
 • بيكاران: گواهي موقعيت اقتصادي اجتماعي (مثلا گواهي ازدواج، شناسنامه، شجرنامه، اسناد ملكي)

2. مدارك مرتبط با هدف از سفر:

 • سفرهاي توريستي: مسير سفر (مثلا تأييديهي رزرو براي سفر هاي برنامهريزي شده و با بيلطها)
 • رزرو هتل يا ساير مدارك مربوط به اسكان براي كل دوره اقامت

3. اتباع غير ايراني ساكن در ايران:

 • مجوز اقامت در ايران كه پس از اتمام ويزاي درخواستي هنوز حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد.

4. افراد زير سن قانوني

 • رضايت نامه دارنده حق حضانت و يا قيم، در صورتيكه خردسال به تنهايي و يا به همراه تنها يكي از والدين سفر كند؛
 • در صورتيكه كودكان محصل، خارج از زمان تعطيلات مدارس ايران سفر كنند، بايد موافقت و اجازه كتبي مدرسه ارائه شود.

5. مداركي كه برخي مقامات و يا افراد خاص مي بايست ارائه نمايند:

 • اعضاي كابينه دولت، مجلس يا ديگر نهادهاي حكومتي يادداشت رسمي، حكم خدمت يا گواهي كار و با مدرك رسمي ديگر؛
 • كارمندان سفارت، كنسولگري با نمايندگي سازمان ملل با كميته سازمان ملل با كميته هاي رسمي كشورهاي عضو اتحاديه اروپا: حكم خدمت يا گواهي كار از طرف كارفرما
 • دفتر اسناد رسمي: حكم انتصاب يا گواهي كار؛
 • اعضاي اتحاديه ها و كانون هاي تخصصي پزشكان، جراحان، دندانپزشكان، داروسازان، وكلاي حقوقي، معماران و اعضاي خانواده آنها ): گواهي اتحاديه تخصصي
 • قضات: حكم انتصاب يا گواهي كار از طرف وزارت دادگستري؛
 • كارمندان رده بالاي دولتي: يادداشت رسمي با حكم انتصاب نهاد مربوطه؛
 • پرسنل دانشگاهي (پرسنل علمي، اساتيد، مدرسان، مديران، روساي دانشكده ها، روساي دانشگاه ها): حكم انتصاب يا گواهي كار از طرف دانشگاه؛
 • پرسنل ارتش، نيروي انتظامي و ديگر نهادهاي نظامي: يادداشت رسمي، حكم انتصاب يا گواهي كار از طرف اداره مسئول؛
 • روزنامه نگاران: كارت خبرنگاري، گواهي كار در انتشارات و يا در رسانه مربوطه
 • ورزشكاران: گواهي از فدراسيون ورزشي ايراني با اعلام تاريخ عضويت ورده ورزشي (مثلا حرفه ايي، اماتور) و ايا مداركي مبني بر شركت در مسابقات رسمي ملي و يا بين المللي در مورد اعضاي تيم هاي ملي: تأييديهي كميته ملي المپيك؛

وكالت جهت ارائه درخواست ويزا براي افراد پر سفر

اينجانب

نام و نام خانوادگي
شماره پيگيري
شماره گذرنامه
تاريخ تولد

بدين وسيله وكالت مي دهم به آقا /خانم

نام و نام خانوادگي
شماره گذرنامه
تاريخ تولد

درخواست ويزاي اينجانب را به سفارت آلمان در تهران ارائه نمايد، نقص هاي فرم درخواست را تكميل و تغييرات لازم را انجام دهد، درخوات و توضيحات ديگر مرتبط با درخواست ويزا را ارائه دهد و امضا نمايد و گذرنامه اينجان را تحويل بگيرد.

(محل ،تاريخ)                                                                        (امضاي موكل)

برچسب ها ،

ويزا متريك

سفريار بازدید : ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ نظرات (0)

ويزا متريك مركز درخواست وقت سفارت و ويزاي آلمانهدف ويزا متريك در توسعه روابط بلند مدت نهادي با دولت هاي منتخب و مأموريت هاي ديپلماتيك است، ايجاد اعتبار و اعتماد بر اساس ارائه خدمات به نيازهاي خاص سازمان مي باشد. و از اين رو هموطنان ايراني ميتوانند كليه خدمات وقت سفارت و ويزاي خود را بر ما محول نماييد و با اطمينان بيشتر وقت سفارت و ويزاي كشور آلمان را دريافت نمايند.

برچسب ها ،

توضيحاتي درباره ويزاي ايران

سفريار بازدید : ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ نظرات (0)

ويزاي ايران

توضيحاتي درباره ويزاي ايران

هدف از سفر و ديگر شرايط تعيين مي كند چه نوع رواديدي براي شما طبق قوانين جمهوري اسلامي ايران مناسب مي باشد. به عنوان درخواست كننده رواديد، شما بايد تمام شرايط دريافت رواديدي كه درخواست كرده ايد را دارا باشيد. در صورت درخواست رواديد، كارشناس مربوطه در سفارت جمهوري اسلامي ايران شرايط و مدارك شما را از جهت شايستگي دريافت رواديد بررسي خواهد كرد و در صورت موافقت نوع رواديد را تعيين خواهد نمود.

جدول زير انواع رواديد غير مهاجرتي به همراه موارد استفاده را ليست كرده است. جهت دريافت اطلاعات تكميلي با نمايندگي هاي جمهوري اسلامي ايران تماس حاصل فرماييد.

هدف از سفر و ديگر شرايط تعيين مي كند چه نوع رواديدي براي شما طبق قوانين جمهوري اسلامي ايران مناسب مي باشد. به عنوان درخواست كننده رواديد، شما بايد تمام شرايط دريافت رواديدي كه درخواست كرده ايد را دارا باشيد. در صورت درخواست رواديد، كارشناس مربوطه در سفارت جمهوري اسلامي ايران شرايط و مدارك شما را از جهت شايستگي دريافت رواديد بررسي خواهد كرد و در صورت موافقت نوع رواديد را تعيين خواهد نمود.

جدول زير انواع رواديد غير مهاجرتي به همراه موارد استفاده را ليست كرده است. جهت دريافت اطلاعات تكميلي با نمايندگي هاي جمهوري اسلامي ايران تماس حاصل فرماييد.

ويزاي ايران

انواع ويزاي ايران :

A – ويزاي ورود ايران

توضيحات نوع ويزاي ايران :

اتباع خارجي داراي دعوتنامه از وزارتخانه ها، سازمانها، نهادها و شركتهاي دولتي و خصوص معتبر كه به منظور مذاكره، عقد قرارداد، مذاكره جهت سرمايه گذاري، راه اندازي دستگاههاي خريداري شده و … عازم ايران مي باشند، صادر مي گردد.

درخواست كنندگان احتمالي براي ويزاي ايران :

 • اعضاي هيئت علمي، فرهنگي و محققين
 • رانندگان حامل كالا يا مسافر
 • اعضاي هيئت هاي رسمي، سياسي، اقتصادي، هنري، تيم هاي ورزشي، و سازمانهاي بين المللي و تخصصي
 • كارشناسان و تجار شناخته شده
 • كاركنان سازمان ملل و ارگانهاي وابسته
 • الحاق اعضا خانواده خارجيان مقيم ايران

پيش نيــــازهاي ويزاي ايران :

 • دريافت دعوتنامه معتبر از نهادهاي درخواست كننده
 • تكميل اطلاعات درخواست
 • مصاحبه احتمالي در نمايندگي

B – ويزاي جهانگردي ايران

توضيحات نوع ويزاي ايران :

رواديد جهانگردي جهت اتباع خارجي كه به منظور گردشگري وارد كشور مي شوند، صادر مي گردد.

درخواست كنندگان احتمالي براي ويزاي ايران :

  • جهانگردان

پيش نيــــازهاي ويزاي ايران :

   • تكميل اطلاعات درخواست
   • مصاحبه احتمالي در نمايندگي

C – ويزاي زيارتي ايران

توضيحات نوع ويزاي ايران :

رواديد زيارتي مخصوص مسلمانان خارجي كه به قصد زيارت اماكن مقدسه وارد كشور مي شوند، صادر مي گردد.

درخواست كنندگان احتمالي براي ويزاي ايران :

 • جهانگردان مسلمان

پيش نيــــازهاي ويزاي ايران :

 • تكميل اطلاعات درخواست
 • مصاحبه احتمالي در نمايندگي

ويزاي ايران

D – ويزاي سياسي ايران

درخواست كنندگان احتمالي براي ويزاي ايران :

 • مامورين موقت نمايندگي هاي سياسي، كنسولي، و دفاتر سازمانهاي بين المللي مقيم ايران
 • ميهمانان موقت مامورين اعم از ديپلمات‌هاي خارجي مقيم و مامورين ثابت اعزامي
 • دارندگان گذرنامه سياسي و خدمت در قالب هيات، برگزاري اجلاس، كارآموزي، اجراي برنامه فرهنگي و آموزشي و …
 • دارندگان گذرنامه سياسي و خدمت كه به منظور جهانگردي يا زيارتي قصد سفر به ايران را دارند.

پيش نيــــازهاي ويزاي ايران :

 • گذرنامه سياسي يا خدمت
 • تكميل اطلاعات درخواست

S – ويزاي خدمت ايران

درخواست كنندگان احتمالي براي ويزاي ايران :

 • مامورين موقت نمايندگي هاي سياسي، كنسولي، و دفاتر سازمانهاي بين المللي مقيم ايران
 • ميهمانان موقت مامورين اعم از ديپلمات‌هاي خارجي مقيم و مامورين ثابت اعزامي
 • دارندگان گذرنامه سياسي و خدمت در قالب هيات، برگزاري اجلاس، كارآموزي، اجراي برنامه فرهنگي و آموزشي و …
 • دارندگان گذرنامه سياسي و خدمت كه به منظور جهانگردي يا زيارتي قصد سفر به ايران را دارند.

پيش نيــــازهاي ويزاي ايران :

 • گذرنامه سياسي يا خدمت
 • تكميل اطلاعات درخواست

E – ويزاي تحصيلي ايران

توضيحات نوع ويزاي ايران :

رواديد تحصيلي جهت دانشجويان يا طلاب علوم ديني كه قصد تحصيل در ايران را دارند.

درخواست كنندگان احتمالي براي ويزاي ايران :

 • دانش آموزان
 • دانشجويان
 • محققين

پيش نيــــازهاي ويزاي ايران :

 • دريافت پذيرش تحصيلي از وزارت علوم ، آموزش و پرورش و يا مراكز علمي مورد تاييد
 • تكميل اطلاعات درخواست

F – ويزاي حق كار ايران

توضيحات نوع ويزاي ايران :

رواديد با حق كار جهت اتباع خارجي كه قصد اشتغال در ايران را دارند.

درخواست كنندگان احتمالي براي ويزاي ايران :

 • كارگران
 • متخصصان صنعتي، پزشكي و …
 • مهندسين

پيش نيــــازهاي ويزاي ايران :

 • دريافت پذيرش كار از كارفرماي شاغل در ايران كه به تاييد وزارت كار رسيده باشد.
 • تكميل اطلاعات درخواست

G – ويزاي عبور ايران

توضيحات نوع ويزاي ايران :

رواديد عبور جهت خارجياني كه قصد مسافرت به كشور ثالث از طريق خاك ايران را دارند صادر مي گردد.

درخواست كنندگان احتمالي براي ويزاي ايران :

 • رانندگان
 • جهانگردان
 • تجار

پيش نيــــازهاي ويزاي ايران :

 • ارايه رواديدي كشور مقصد
 • تكميل اطلاعات درخواست

H – ويزاي مطبوعاتي ايران

توضيحات نوع ويزاي ايران :

اصحاب رسانه هاي خارجي اعم از ديداري، شنيداري، مكتوب، و ديجيتالي و تهيه كنندگان، سازندگان و دست اندركاران هر نوع گزارش، فيلم و … كه به منظور انجام امور حرفه اي عازم كشور مي باشند بايد رواديد مطبوعاتي اخذ كنند.

درخواست كنندگان احتمالي براي ويزاي ايران :

 • خبرنگار
 • تهيه كنندگان
 • تصويربردار

پيش نيــــازهاي ويزاي ايران :

 • تكميل اطلاعات درخواست
 • دريافت مجوز مركز ديپلماسي عمومي و رسانه اي

ويزاي ايران

I – ويزاي سرمايه گذاري ايران

توضيحات نوع ويزاي ايران :

جهت اتباع خارجي كه با استفاده از سرمايه با منشا خارجي مجوز سرمايه گذاري آنان به تاييد سازمان سرمايه گذاري و كمك هاي اقتصادي و فني ايران رسيده باشد.

درخواست كنندگان احتمالي براي ويزاي ايران :

 • تجار
 • سرمايه گذاران

پيش نيــــازهاي ويزاي ايران :

 • تاييديه سازمان سرمايه گذاري و كمك هاي اقتصادي و فني ايران
 • تكميل اطلاعات درخواست

M – ويزاي خانواده ايران

توضيحات نوع ويزاي ايران :

به منظور رفع مشكلات بانوان ايراني كه مطابق قانون جمهوري اسلامي ايران با مردان خارجي ثبت ازدواج نموده اند وارائه تسهيلات بيشتر به همسر و فرزندان مشترك خارجي آنان، با رعايت شرايط، امكان دريافت رواديد خانواده را فراهم گرديده است.

درخواست كنندگان احتمالي براي ويزاي ايران :

 • Foreign men married to Iranian women
 • Children of such a family

پيش نيــــازهاي ويزاي ايران :

 • ارايه اجازه قانوني پدر براي فرزندان
 • تكميل اطلاعات درخواست

T – ويزاي درماني ايران

توضيحات نوع ويزاي ايران :

براي اتباع خارجي كه به قصد معالجه در يكي از مراكز درماني معتبر داخل كشور پذيرش دريافت كرده باشند رواديد درمان صادر مي گردد.

درخواست كنندگان احتمالي براي ويزاي ايران :

 • بيماران جسمي

پيش نيــــازهاي ويزاي ايران :

 • پذيرش درماني از مراكز درماني معتبر
 • تكميل اطلاعات درخواست
برچسب ها ،

ويزاي ايران

سفريار بازدید : ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ نظرات (0)

ويزاي ايران

انواع ويزاي ايران

سامانه رواديد الكترونيكي ايران قادر به ارائه انواع رواديدهاي تعريف شده توسط دولت جمهوري اسلامي مي باشد. حال آنكه به دليل برخي ملاحظات و روابط سياسي ارائه برخي از انواع رواديد براي شهروندان برخي از كشورها صرفا از طريق نمايندگي هاي جمهوري اسلامي ايران بصورت حضوري امكان پذير خواهد بود. ويزاي هاي ايران در دسته هاي توريستي، تجاري، پزشكي، فاميلي، زيارتي صادر ميگردد.

ويزاي ايران

شايستگي دريافت ويزاي ايران

با توجه به مناسبات سياسي، امكان ارائه برخي از رواديدهاي جمهوري اسلامي ايران براي شهروندان برخي از كشورها امكان پذير نمي باشد. شهروندان اين كشورها مي توانند جهت دريافت اطلاعات بيشتر به نمايندگي هاي جمهوري اسلامي ايران مراجعه نمايند.

انقضاي گذرنامه

براي ثبت درخواست همه انواع رواديد ها در سامانه رواديد الكترونيكي، داشتن گذرنامه ي معتبر كه حداقل شش ماه از تاريخ انقضاي آن باقي مانده باشد الزامي است. بديهي است سامانه از ثبت درخواست رواديد با گذرنامه هاي در حال انقضاي كمتر از شش ماه جلوگيري بعمل مي آورد.

مدت اعتبار ويزاي ايران

هنگام صدور رواديد جمهوري اسلامي ايران، اطلاعات مربوط به بازه زماني اعتبار رواديد درج مي گردد. بديهي است عدم مسافرت به ايران در طول اين مدت به منزله باطل شدن رواديد صادر شده خواهد بود و درخواست كننده نياز به ثبت درخواست مجدد رواديد خواهد داشت.

كشورهاي معاف از ويزاي ايران

با توجه به قوانين بين المللي و توافقات بينابين، امكان ورود به كشور ايران براي تبعه برخي از كشورها بدون دريافت رواديد از طريق روالهاي مرسوم فراهم گرديده است. اين افراد مي توانند در مبادي ورودي با توجه به قوانين و شرايط تعيين شده مجوزهاي لازم براي ورود را كسب نمايند.
اتباع كشورهاي آذربايجان، بوليوي، تركيه، سوريه، لبنان، گرجستان، ارمنستان، ونزوئلا، مصر و مالزي شامل قوانين لغو رواديد مطرح شده خواهند بود.

ويزاي ايران

قوانين حاكم بر مدت زمان اعتبار ويزاي ايران :

داشتن ۳ ويزاي يك ماه ايران براي دريافت ويزاي ۳ ماهه
داشتن ۲ ويزاي ۳ ماهه براي دريافت ويزاي ۶ ماه
داشتن ۲ ويزاي ۶ ماهه ايران براي دريافت ويزاي يكساله

مدارك لازم براي دريافت ويزاي چند بار ورود يا همان ويزاي مولتي ايران :

 • اصل نامه درخواست شركت با سربرگ، مهر و امضا رسمي مدير عامل شركت مبني بر درخواست صدور ويزا كثيرالمسافره ايران از وزارت خارجه و ذكر علت دعوت از ايشان.
 • تصوير رنگي و شفاف از صفحه اول پاسپورت مسافر (اعتبار گذرنامه بالاي ۶ ماه)
 • كپي صفحات پاسپورت ورود و خروج ايران در طول يكسال گذشته
 • تصوير رنگي و شفاف از صفحه اول شناسنامه ميزبان
 • لازم به ذكر است كه مدت زمان ارائه كد ارجاع (كد رفرنس) براي اين ويزا طولاني‌تر از ويزاي توريستي ايران خواهد بود.

مدارك لازم براي دريافت ويزاي توريستي ايران :

 • اسكن رنگي صفحه اول شناسنامه شخص دعوت كننده يا ميزبان
 • مشخصات شخص دعوت كننده يا ميزبان
 • آدرس محل كار و منزل + شماره تماس محل كار و منزل
 • اسكن رنگي گذرنامه شخص دعوت شونده يا ميهمان
 • شماره ملي شخص دعوت كننده يا ميزبان
 • آدرس مكان اقامتي شخص دعوت شونده يا ميهمان

ويزاي ايران

مدارك لازم براي دريافت ويزاي تجاري ايران :

 • نام شركت دعوت كننده
 • شماره ثبت شركت دعوت كننده
 • اسكن گذرنامه شخص دعوت شونده يا ميهمان
 • موضوع دعوتنامه
 • اسكن دعوتنامه بر روي سربرگ شركت به همراه مهر رسمي شركت دعوت كننده
 • آدرس و شماره تماس شركت دعوت كننده
 • آدرس مكان اقامتي شخص دعوت شونده يا ميهمان
 • آدرس و شماره تماس منزل مدير عامل
 • اسكن روزنامه رسمي دعوت كننده
 • اسكن شناسنامه مدير عامل شركت دعوت كننده
برچسب ها ،

دعوت نامه آلمان

سفريار بازدید : ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ نظرات (0)

دعوت نامه آلمان چيست؟

يك دعوت نامه براي يك شهروند كشور ثالث براي تضمين هزينه هاي زندگي اش صادر مي شود و همانطور كه در پارگراف 1 قانون اقامت آمده است، به عنوان مدركي دال بر رعايت شرايط اقتصادي مورد نياز براي اخذ اجازه اقامت عمل مي كند.
با نوشتن يك دعوت نامه، دعوت كننده وظيفه اش را براي برعهده گرفتن همه هزينه هاي مربوط به هزينه هاي زندگي و مسافرت متقاضي مي پذيرد. اين نقش مي تواند توسط يك فرد يا يك شخص حقوقي انجام گيرد.


 آيا من مي توانم يك ويزاي طولاني مدت (چند ساله) با يك دعوت نامه درخواست كنم؟

بله، ميزبان شما بايد مدت زمان مورد نظر اقامت شما (از يك تا چهار سال) را به اداره ثبت نام خارجي ها گزارش دهد و يك اظهار نظر مخصوص در مورد اين دعوت نامه در آن بگنجاند.
با انجام اين كار، تضمين مالي  تمام دوره اقامت شما در آلمان را پوشش مي دهد.
اگر اداره ثبت نام دعوت نامه را تنها براي مدت كوتاهي بپذيرد، شما (متقاضي) بايد مدرك پرداخت بدهي مانند صورتحساب هاي بانكي  در سه تا شش ماه گذشته، كه مي تواند منبع درآمد ماهيانه شما و همچنين توان مالي شما براي حمايت از خود را نشان دهد، ارائه كنيد.


 مدرك ارتباط فاميلي چيست؟

سفارت قبل از صدور ويزاي آلمان، هر اظهارنامه را بررسي مي كند و در صورت لزوم مي تواند رابطه بين دعوت كننده و متقاضي را بررسي نمايد. گواهي تولد يا ازدواج مي تواند به عنوان اثبات خويشاوندي ارائه شود، براي مثال رابطه بين دو خواهر و برادر را مي توان با ارائه گواهي تولد هر دو آنها اثبات كرد، زيرا اين نشان مي دهد كه اين دو نفر حداقل يك پدر و مادر مشترك دارند.


 دعوت نامه غير رسمي چيست و شبيه به چه چيزي است؟

هنگام ارسال يك درخواست براي ويزا به منظور بازديد خانواده يا دوستانتان، شما بايد يك دعوت نامه غير رسمي كه توسط شخصي كه دعوت مي كنيد نوشته شده، ارائه نماييد.
يك دعوت نامه غير رسمي بايد به زبان آلماني نوشته شده و شامل اطلاعاتي در مورد هدف و مدت زمان سفر شما باشد. آن مي تواند با دست يا با استفاده از كامپيوتر نوشته شده و بايد توسط دعوت كننده (عضوي از خانواده يا يك دوست) امضا شود. لزومي ندارد كه احراز هويت امضا را دريافت كنيد.

 من يك دعوت نامه براي 90 روز/شش ماه دريافت كردم، اما من مي خواهم يك ويزاي دو ساله درخواست كنم. آيا اين امكان وجود دارد؟ 

بله، اما طبق دعوت نامه ، تضمين مالي تنها 90 روز اول را پوشش مي دهد. شما بايد مدرك ديگري از توانايي پرداخت بدهي براي باقيمانده دوره ويزايي كه درخواست مي دهيد –مانند صورتحساب هاي بانكي در 3 تا 6 ماه گذشته- كه مي تواند منبع درآمد ماهيانه شما و همچنين توان مالي شما براي حمايت از خودتان را نشان دهد، ارائه كنيد.

 آيا من مي توانم يك ويزاي طولاني مدت (چند ساله) با يك دعوت نامه درخواست كنم؟

بله، ميزبان شما بايد مدت زمان مورد نظر اقامت شما (از يك تا چهار سال) را به اداره ثبت نام خارجي ها گزارش دهد و يك اظهار نظر مخصوص در مورد اين دعوت نامه در آن بگنجاند.
با انجام اين كار، تضمين مالي  تمام دوره اقامت شما در آلمان را پوشش مي دهد.
اگر اداره ثبت نام دعوت نامه را تنها براي مدت كوتاهي بپذيرد، شما (متقاضي) بايد مدرك پرداخت بدهي مانند صورتحساب هاي بانكي  در سه تا شش ماه گذشته، كه مي تواند منبع درآمد ماهيانه شما و همچنين توان مالي شما براي حمايت از خود را نشان دهد، ارائه كنيد.

 شركت ما براي شما شناخته شده است و در گذشته چندين بار مشتريان را دعوت كرده است. چرا ما بايد با هر درخواست جديد، مدرك وضعيت مالي خود را ارائه كنيم؟

بر طبق مقررات فعلي، سفارت نمي تواند اطلاعات در مورد دعوت كننده را نگه دارد. مدارك كه شما براي درخواست هاي قبلي ارائه كرديد با هر درخواست ويزا در سفارت ذخيره مي شوند و بر طبق شركت دعوت كننده گروه بندي نمي شوند. به همين دليل، شما بايد براي هر درخواست، جداگانه مدارك ارائه كنيد. سفارت از درك شما تشكر ميكند.


 

 چكار بايد بكنيم اگر فهميديم كه در دعوت نامه اشتباهي وجود دارد، مثلا اگر يك نام بدرستي هجي  نشده باشد؟

تا زماني كه هويت دعوت كننده و متقاضي به طور يكنواخت تاييد شود، اختلافات در املاي نام ها بين دعوت نامه و پاسپورت منجر به رد دعوت نامه نخواهد شد.

آيا مي توانم بدون دعوت نامه، ويزا بگيرم؟

دريافت ويزا بدون دعوت نامه امكان پذير است، اگر شما بتوانيد ثابت كنيد كه توان مالي براي پرداخت هزينه سفر خود را داريد. به طور مثال با ارائه ي:
گواهي ها يا صورتحساب هاي بانكي
يا
كارت هاي اعتباري و صورتحساب هاي كارت بانكي
علاوه بر اين، شما همچنين بايد خود را بيمه درماني كنيد.


 كجا مي توانم يك دعوت نامه رسمي براي مهمان ارائه كنم، و هزينه آن چقدر است؟

شما مي توانيد يك دعوت نامه رسمي به اداره خارجي ها براي سرپرستي محل اقامت خود در آلمان ارسال كنيد. در اينجا لازم است وضعيت مالي خود را ثابت كنيد. به علاوه، شما بايد نام، نام خانوادگي، تاريخ تولد، آدرس و شماره پاسپورت مهمانان خود را اعلام كنيد. هزينه معمول اين كار 29 يورو است.


 چه مدت براي دعوت نامه معتبر است؟

معمولا سفارت دعوت نامه را به مدت كمتر از 6 ماه مي پذيرد.


 ما يك شركت هستيم و مي خواهيم يك دعوت نامه رسمي براي يك شريك تجاري صادر كنيم. چطور مي توانيم اينكار را انجام دهيم؟

لطفا در دعوت نامه خود جمله زير را ذكر كنيد: “مسئوليت هزينه ها بر طبق §§ 66 – 68   قانون اقامت”
به عنوان مدرك مالي شركت شما، لطفا يك excertpt از ثبت شركت هاي تجاري ارسال نماييد. لطفا مطمئن شويد كه دعوت نامه –همانطور كه در ثبت تجاري شركت بيان شده و يك كپي از پاسپورت يا شناسه اين شخص ارائه شده است- توسط شخصي كه نماينده امور حقوقي شركت در امور خارجي است، امضا مي شود.
اگر دعوت نامه توسط شخصي كه حق نمايندگي اين شركت را در امور قانوني امور خارجي نداشته باشد امضا مي شود، او بايد صلاحيت قانوني مجاز به انجام اين كار را داشته باشد. در اين صورت، لطفا وكالت مورد نياز و همچنين كپي هاي پاسپورت يا شناسه هر دو نفر را ارائه دهيد.

درخواست من رد شد، دعوت كننده من در آلمان چكار مي تواند بكند؟

هم شما و هم دريافت كننده مي توانيد به سفارت نامه بنويسيد و توضيح يا تجديد نظري در مورد اين تصميم بخواهيد. در اين صورت، شما بايد دليل (هاي) عدم پذيرش بيان شده در نامه رد ويزاي خود را در زمان جمع آوري پاسپورت در نظر داشته باشيد. ميزبان شما نيز بايد يك وكالت نامه از طرف شما داشته باشد تا مجاز به دريافت اطلاعات در مورد ويزاي شما باشد.
اگر سفارت با توضيحات دعوت كننده شما موافق نباشد، او يك توضيح كتبي توسط پست دريافت خواهد كرد. درخواست تجديد نظر مي تواند به دادگاه اداري برلين ارائه شود.

 


 من يك دعوت نامه براي يك متقاضي ارائه كرده ام، كه شامل مدرك توان مالي من است. درخواست به دليل ترديد در مورد تمايل متقاضي براي بازگشت به كشورش، عليرغم اينكه من در دعوت نامه ام تضمين كرده ام كه اين شخص همانطور كه برنامه ريزي شده آلمان را ترك خواهد كرد، رد شد.

دعوت نامه تنها مي تواند حمايت مالي متقاضي در زماني كه در آلمان است را تضمين كند. تضمين اين كه متقاضي آلمان را ترك خواهد كرد ممكن نيست. اين مساله فقط مي تواند طبق موقعيت شخصي متقاضي تعيين شود.

 كجا مي توانم يك دعوت نامه رسمي براي مهمان ارائه كنم، و هزينه آن چقدر است؟

شما مي توانيد يك دعوت نامه رسمي به اداره خارجي ها براي سرپرستي محل اقامت خود در آلمان ارسال كنيد. در اينجا لازم است وضعيت مالي خود را ثابت كنيد. به علاوه، شما بايد نام، نام خانوادگي، تاريخ تولد، آدرس و شماره پاسپورت مهمانان خود را اعلام كنيد. هزينه معمول اين كار 29 يورو است.


 چه مدت براي دعوت نامه معتبر است؟

معمولا سفارت دعوت نامه را به مدت كمتر از 6 ماه مي پذيرد.


 

 ما يك شركت هستيم و مي خواهيم يك دعوت نامه رسمي براي يك شريك تجاري صادر كنيم. چطور مي توانيم اينكار را انجام دهيم؟

لطفا در دعوت نامه خود جمله زير را ذكر كنيد: “مسئوليت هزينه ها بر طبق §§ 66 – 68   قانون اقامت”
به عنوان مدرك مالي شركت شما، لطفا يك excertpt از ثبت شركت هاي تجاري ارسال نماييد. لطفا مطمئن شويد كه دعوت نامه –همانطور كه در ثبت تجاري شركت بيان شده و يك كپي از پاسپورت يا شناسه اين شخص ارائه شده است- توسط شخصي كه نماينده امور حقوقي شركت در امور خارجي است، امضا مي شود.
اگر دعوت نامه توسط شخصي كه حق نمايندگي اين شركت را در امور قانوني امور خارجي نداشته باشد امضا مي شود، او بايد صلاحيت قانوني مجاز به انجام اين كار را داشته باشد. در اين صورت، لطفا وكالت مورد نياز و همچنين كپي هاي پاسپورت يا شناسه هر دو نفر را ارائه دهيد.


 

 من شهروند يك كشور خارجي هستم اما در …. زندگي مي كنم. آيا مي توانم درخواستي به مركز درخواست ويزامتريك … بفرستم؟

بله- شهروندي شما مهمترين مساله نيست، بلكه كشور اقامت دائمي شما مهم است. اگر شما به طور قانوني در … اقامت داريد، مي توانيد يك كارت اقامت ارائه كنيد، در نتيجه مركز درخواست ويزامتريك، اداره صاحب صلاحيت براي شما است.

برچسب ها ،

تور مالزي

سفريار بازدید : ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ نظرات (0)

تور مالزي

اگر قصد شركت در تور مالزي را داريد حتما اين مقاله را مطالعه نماييد، در اين جا توضيحات جامعي در خصوص اين كشور و مردمانش داده شده و در كنار آن ليست جاذبه ها نيز آورده شده است. ناگفته نماند كه شركت در تور مالزي مي تواند از بهترين و خاطره انگيزترين سفرهاي عمرتان باشد. يكي از الزامات سفر به مالزي خريد بليط است، در اين بخش توضيحاتي را در اين زمينه ارائه مي دهيم. در ابتدا بدانيد كه پروازهايي كه به سمت مالزي مي روند مستقيم هستند ولي امكان استفاده از پروازهاي غير مستقيم و خارجي نيز ميسر است. در اين سفر نياز به اخذ ويزا نداريد و مي توانيد در مدت زمان 14 روز بدون ويزا در اين كشور حضور داشته باشيد، مجموعه ما تورهاي متنوعي ارائه داده است كه مي توانيد بسته به بودجه و شرايط خود يكي از آن ها را برگزينيد. در ادامه با تعدادي از فرودگاه هاي كشور نيز آشنا مي شويد، اين فرودگاه ها مي تواند مقصد تور شما نيز باشند.

راهنماي سفر با تور مالزي

اگر مي خواهيد در تور مالزي شركت كنيد اين بخش را مطالعه نماييد تا با اين كشور و مردمانش بيشتر آشنا شويد. اين كشور در بخش جنوب شرقي آسيا واقع شده و جاذبه هاي گردشگري بسياري را در خود جاي داده است، اگر از علاقمندان به غواصي هستيد پايتخت اين كشور يعني شهر كوالالامپور بهترين منطقه براي تفريح شما خواهد بود. اگر به اين كشور سفر كنيد تنوع فرهنگي نظرتان را به خود جلب مي كند. در ادامه بيشتر به اين موضوع مي پردازيم.

زبان و فرهنگ مردم مالزي

اگر مي خواهيد راجع به مردم مالزي بدانيد بهترين صفت براي توصيف آنها مهمان نوازي است، اگر در تور مالزي شركت كنيد از بودن در كنارشان لذت مي بريد. برخي از جمعيت اين كشور را هندي ها و چيني ها تشكيل داده اند كه به آيين بودا معتقدند. در صورت سفر به اين كشور براي غذا نيز به مشكل نخواهيد خورد چرا كه رستوران ها و فروشگاه هايي كه گوشت با آرم حلال ارائه مي كنند يافت مي شود. ناگفته نماند كه بومي هاي اين كشور مسلمان هستند و اخلاق بسيار خوبي دارند. اين كشور نژادها، فرهنگ ها و زبان هاي بسياري دارد و شايد يكي از دلايل جذابيتش همين باشد. مالايايي ها همان مسلمان ها هستند كه بخش زيادي از جمعيت مالزي را تشكيل داده اند، اگر در تور مالزي شركت كنيد حتما با آن ها آشنا مي شويد.

زبان مردم اين كشور مالايي است كه زبان مردم بومي كشور محسوب مي شود. خوب است بدايند كه مالزي 30 ميليون جمعيت دارد و 61 درصد اين جمعيت مسلمان هستند، البته اين آماري است كه در سال 2010 اعلام شده است. براي شركت در تور مالزي خوب است بدانيد كه اين كشور 4 ساعت و نيم از تهران جلوتر است و واحد پول آن نيز رينگيت است. هر سليقه اي كه داشته باشيد مي توانيد ساعات دلپذيري را در اين جا سپري كنيد. در ادامه راجع به آب و هوا و جاذبه هاي گردشگري نيز با شما گفتگو مي كنيم.

راهنماي سفر به مالزي

وضعيت آب و هوايي مالزي

يكي از جذابيت هاي تور مالزي آب و هواي استوايي اين كشور است، يعني قرار است سفري گرم و مرطوب را در كنار ساحل هاي شني تجربه كنيد. در طول روز شاهد دماي 30 درجه سانتي گراد هستيد و نشانه اي از تغييرات لحظه اي آب و هوا مشاهده نمي كنيد. اگر به قدم زدن زير باران علاقه داريد مي توانيد بعد از ظهرها از فرصت بهره بگيريد و اين كار را انجام دهيد چرا كه اكثر بعداز ظهرهاي اين كشور باراني است. در بخش بعد راجع به بهترين زمان شركت در تور مالزي صحبت مي شود پس ما را همراهي نماييد.

بهترين زمان سفر با تور مالزي

همان طور كه در بخش قبل گفته شد آب و هواي مالزي خاصيت تغيير پذيري زيادي ندارد پس تنها نكته اي كه بايد براي انتخاب زمان شركت در تور مالزي در نظر گرفت افزايش شدت بارندگي است، در اواخر روزهاي ماه نوامبر تا روزهاي مياني ماه فوريه شدت بارندگي در ساحل هاي بخش شرقي و انتهاي بخش غربي ساراواك افزايش مي يابد. پس با توجه به اين موضوع اگر مي خواهيد به اين بخش ها سفر كنيد زمان ديگري را برگزينيد. سپتامبر و اكتبر نيز بخش غربي شبه جزيره را تحت تاثير قرار مي دهد و نبايد شدت بارندگي در اين زمان را ناديده گرفت. اگر مي خواهيد هواي دلپذيري را در تور مالزي تجربه كنيد روزهاي مياني ماه مارس و اكتبر براي سفر انتخاب كنيد چرا كه ميزان رطوبت و بارندگي به حداقل سطح خود مي رسد. در ادامه به تفكيك آب و هواي فصل هاي اين كشور مي پردازيم.

تور مالزي در بهار

بهار يكي از فصل هاي جذاب تور مالزي است، در اين فصل به هر نقطه كه سفر كنيد آب و هوايي متفاوت نسبت به ديگري را تجربه خواهيد كرد. اگر عاشق هواي خنك هستيد نواحي كوهستاني را براي تفريح انتخاب كنيد، نواحي هموار و يك سطح نيز هواي گرم تري دارند اما اگر در كنار آن ها رودخانه باشد هواي دلپذيرتري را احساس مي كنيد. بادهاي موسمي اين فصل را نيز در نظر داشته باشيد و از آن لذت ببريد.

تور مالزي در تابستان

اگر مي خواهيد فصل تابستان را براي شركت در تور مالزي انتخاب كنيد خوب است بدانيد كه اين فصل آب و هواي گرم و شرجي دارد اما نمي تواند انتخاب نامناسبي براي سفر باشد چرا كه ميزان تغيير دماي هوا ناچيز است و تفاوت زيادي با ديگر فصول ندارد.  روزهاي سرد مالزي نيز با رطوبت همراه هستند پس برخلاف انتظاري كه در نگاه اول داشتيد تابستان هم انتخاب مناسبي براي سفر است.

تور مالزي در پاييز

فصل پاييز مالزي با هيچ كشور ديگري قابل قياس نيست، در اين فصل جذابيت ديدني ها و چشم اندازهاي شهر چند برابر مي شود و مي توان از همه لحظات سفر لذت برد. در كنار گرمي هوا بارش باران جذابيتش را بيشتر مي كند و مي توانيد تصويري نارنجي رنگ از كشور را مشاهده نماييد. البته اگر بخواهيد مالزي را در يك فصل شرح دهيد، آن فصل تابستان است چرا كه سرتاسر سال هواي گرم و ثابتي دارد. شركت در تور مالزي و ديدن پاييز اين كشور يك انتخاب بي نظير است.

تور مالزي در زمستان

اگر مي خواهيد زمستان را براي شركت در تور مالزي انتخاب كنيد اين بخش را مطالعه نماييد. زمستان مالزي روزهاي باراني و جذابي را براي تان رقم مي زند، دانه هاي باران اين فصل ريز نيستند بلكه درشت و شفاف بر زمين مي بارند. زمستان مالزي هوايي تميز و دلپذير دارد و مي توانيد يك سفر پر خاطره را در ذهن تان ثبت كنيد.

خريد بليط هواپيماي اروپا

اطلاعات پرواز و فرودگاه مالزي

اگر مي خواهيد به مالزي سفر كنيد بايد بليط خود را از طريق دو شركت ماهان اير يا آسيا اير تهيه كنيد، اين دو ايرلاين بليط پرواز مالزي را ارائه مي دهند. ماهان اير روزهاي يك شنبه، چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه به سمت مالزي پرواز دارد. فرودگاه سلطان عبدالعزيز مقصد همه پروازهاي مستقيم از ايران است و در اين فرودگاه به زمين مي نشينيد. روزهايي كه شركت هواپيمايي آسيا اير به سمت مالزي پرواز دارد شامل روزهاي دوشنبه، چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه مي باشد و اين پروازها نيز در فرودگاه كوالالامپور به زمين مي نشينند. همچنين خوب است بدانيد كه براي پيمودن اين مسير هوايي نياز به زمان 7 ساعت و 50 دقيقه اي داريد.

در ادامه ليستي از فرودگاه هاي مقصد تور مالزي ارائه مي شود:

 1. فرودگاه سلطان ازلان شاه كه در بخش غربي كشور مالزي واقع شده است. اين فرودگاه از مركز شهر فاصله كمي دارد و مي توانيد در مدت زمان كم خود را به مقصدتان برسانيد.
 2. فرودگاه بين المللي ثناي كه ارتفاع آن از سطح دريا 41 متر است و يك فرودگاه همگاني مسافربري به شمار مي آيد.
 3. فرودگاه بين المللي كوتا كينابالو كه در شهري به همين نام واقع شده است. و ارتفاع آن از سطح دريا 3 متر است.
 4. فرودگاه بين المللي كوالالامپور كه از مهم ترين فرودگاه هاي كشور محسوب مي شود.
 5. فرودگاه بين المللي كوچينگ كه ارتفاع آن از سطح دريا 27 متر است.
 6. فرودگاه مالاكا

توجه داشته باشيد كه هنگام خريد بليط مالزي فرودگاه مقصد بسته به محل اقامت تان انتخاب شود تا ملزم به پيمودن مسيرهاي طولاني براي رسيدن به هتل نباشيد. البته ناگفته نماند كه در صورت شركت در تور مالزي مجموعه ما خدمات مرتبط با تهيه بليط را به خوبي انجام مي دهد و نيازي به نگراني در اين خصوص نخواهد بود.

بهترين جاذبه هاي ديدني و تفريحي تور مالزي

جاذبه هاي گردشگري تور مالزي نمايي جذاب از چند فرهنگي و تنوع نژادي را به نمايش مي گذارد، كوالالامپور نيز پايتخت اين كشور است و شهري جذاب و مدرن محسوب مي شود كه با ديدن آسمان خراش هايش هوش از سرتان مي رود. در ادامه به برخي از زيبايي ها و جذابيت هاي تور مالزي اشاره مي كنيم:

 1. جزيره بورنئو كه پر است از جذابيت هاي زيبا
 2. جنگل هاي وحشي و سرسبز
 3. قله هايي كه از جنس گرانيت هستند.
 4. قبيله هاي محلي
 5. شهرهاي استعماري
 6. ساختمان هاي مدرن در كنار آسمان خراش ها

بهترين جاذبه هاي ديدني و تفريحي مالزي

پارك ملي گونونگ گادينگ

اگر در تور توريستي مالزي شركت كرديد حتما از بزرگ ترين گل دنيا كه در پارك ملي گونونگ گادينگ واقع شده است ديدن كنيد، نام اين گل رافلزا ست و حدود يك متر ارتفاع دارد، البته ممكن است بوع بدش كمي آزارتان دهد اما فرصت تماشاي آن را از دست ندهيد. نوامبر تا ژانويه بهترين زمان بازديد از اين پارك و گل قرار گرفته در آن است و خوب است بدانيد كه همانند ديگر گل ها فصل و زمان مشخصي براي روييدن گل ها ندارد و اين عملكرد در تمام مدت طول سال انجام مي شود. اين پارك در كنار گل ذكر شده از جاذبه هاي بسياري برخوردار است كه مي توان به ساحل ها و كوه هاي بلندش اشاره كرد، با تمام اين تفاسير قدم زدن در اين پارك يكي از بهترين تفريحات تور مالزي خواهد بود.

جزيره مانوكان

جزيره مانوكا نيز از جذابيت هاي سفر به مالزي است، اين جزيره در پارك ملي با نام tunku abdul واقع شده است و مساحت زيادي دارد. اگر به تفريحات آبي علاقه داريد حتما به اين جزيره سر بزنيد. جزيره ذكر شده در قسمت شرقي ايالت صباح قرار دارد و سالانه گردشگران بسياري را به سمت خود جذب مي كند. بخش شرقي جذاب ترين ناحيه ساحل است كه مي توانيد لحظات لذت بخشي را در آن جا سپري كنيد. در اين جا فرصت غواصي زير آب نيز فراهم شده است و مي توانيد آن را امتحان كنيد. اين جزيره مقام اول را در ميان جزيره هاي برتر كشور كسب كرده است و نبايد فرصت بازديد از آن را از دست داد.

معبد كك لوك سي

معبد كك لوك سي از جذابيت هاي كشور مالزي است و در سال 1891 ساخته شده است، اگر به دنبال بازديد از معبدهاي بدواي چيني هستيد به اين مكان مراجعه كنيد. در اين جا با تصاوير زيبا و گوناگوني از بودا رو به رو مي شويد كه مشاهده آن ها خالي از لطف نيست. اگر به دنبال مكان هاي مذهبي هستيد اين معبد گزينه مناسبي است.

جزيره ردانگ

اگر به ساحل علاقه داريد به جزيره ردانگ برويد و از امكانات و تفريحات فراهم شده استفاده كنيد. در ادامه به برخي از جذابيت هاي اين جزيره اشاره مي كنيم:

 1. ساحل هايي مملو از شن هاي سفيد رنگ كه جذابيتي بي نظير به محيط بخشيده اند.
 2. آب هاي اقيانوس كريستالي است.
 3. امكان غواصي نيز فراهم است و غواصان بسياري اين جزيره را براي غواصي انتخاب مي كنند.
 4. مساحت كمي دارد و مي توانيد به راحتي از همه بخش هاي آن با پاي پياده ديدن كنيد.
 5. بازديد از مسيرهاي جنگلي و سرسبز را نيز فراموش نكنيد.

پارك ملي باكو

اگر عاشق طبيعت هستيد به پارك ملي باكو برويد، اين پارك در بورنئو قرار دارد و جذابيت هاي طبيعي بسياري را در خود جاي داده است. يك گونه عجيب از ميمون ها در اين پارك زندگي مي كنند كه شايد آن ها را ببينيد، پياده روي را نيز فراموش نكنيد و بسته به شرايط و خواست خود يك مسير مناسب را براي اين كار انتخاب نماييد.

بهترين مراكز خريد و بازارهاي مالزي

كشور مالزي مراكز خريد بسياري را در خود جاي داده است، در بخش پيش رو به معرفي بهترين مراكز خريد كه اين روزها مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است مي پردازيم.

مركز خريد پاويليون

اگر به دنبال يك مركز خريد لوكس هستيد به پاويليون سري بزنيد، اين مركز در سال 2007 ساخته شده و دو بخش بيروني و خارجي را به فروشگاه ها اختصاص داده است. برندهاي بين المللي بسياري در اين مركز خريد واقع شده است و مي توانيد هنگام خستگي از بهترين غذاها ميل نماييد. از برندهاي ارائه شده در اين مركز خريد مي توان به مواردي چون ورساچه، گابانا، ايو سن لوران و مكس مارا اشاره كرد. اگر هنگام ايام كريسمس به اين جا برويد از زيبايي تزئينات شگفت زده مي شويد و اين از تفاوت اصلي اش با ديگر مراكز خريد است.

بهترين مراكز خريد و بازارهاي مالزي

مركز خريد مگامال

اگر بخواهيم محبوب ترين مركز خريد مالزي را به شما معرفي كنيم بايد از مگامال نام ببريم، اين مركز يك برج اداري و چند هتل را نيز در خود جاي داده است و مساحت بسياري دارد. خوب است بدانيد كه در سال 2000 عنوان بهترين مركز خريد را به خود اختصاص داده است، در اين جا هم امكان خريد لوكس را داريد و هم امكان خريد برندهاي ميان رده با قيمت مناسب. بنابراين حتما سري به مگامال بزنيد.

مراكز خريد سانوي پيراميد

اگر به اسكيت روي يخ علاقه داريد اين مركز خريد را براي تفريح انتخاب كنيد، در اين جا با يك پيست تفريحي پيشرفته مواجه مي شويد. تنديس هاي فرعون هاي مصر در نماي بيروني ساختمان به چشم مي خورند و طرح كلي ساختمان به شكل يك هرم است. دپارتمان استور زنجيره اي نيز مكان مناسبي براي خريد شما خواهد بود حتما به آن سر بزنيد.

منطقه بوكيت بينتانگ

يكي از جذابيت هاي تور مالزي خريد است، اگر مي خواهيد يكي از برترين مراكز خريد جهان را ببينيد به منطقه بوكيت بينتانگ برويد. همچنين منطقه ذكر شده داراي يك پارك تفريحي ست كه لحظات شادي را براي كودكان تان رقم مي زند. اگر به دنبال يك وسيله الكترونيكي خاص هستيد اين منطقه بهترين انتخاب براي شما خواهد بود، البته فراموش نكنيد كه اين جا يك مكان تفريحي هم محسوب مي شود و امكانات زيادي را در اين خصوص فراهم كرده است. در ادامه به معرفي تعدادي ديگر از مراكز خريد كشور مالزي مي پردازيم.

مركز خريد Utama 1

اين مركز خريد تنها 30 دقيقه با مركز شهر فاصله دارد و در شهر كوالالامپور واقع شده است، خوب است بدانيد كه با رفتن به اين جا مي توانيد از محبوب ترين مراكز خريد كشور ديدن كنيد و از ميل كردن فودكورت نيز لذت ببريد.

برچسب ها ،

بليط هواپيماي استانبول

سفريار بازدید : ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ نظرات (0)

بليط هواپيماي استانبول

استانبول يكي از شهرهاي كشور تركيه مي باشد كه در فاصله نزديكي از ايران قرار دارد. امروزه افراد زيادي دوست دارند تا به اين شهر سفر كنند. براي اينكه بتوانيد به اين شهر برويد بايد در ابتدا بليط هواپيماي استانبول را تهيه كنيد. شهر استانبول يكي از شهرهايي است كه داراي بناهاي تاريخي و مدرن بسيار باشكوهي مي باشد. همه افرادي كه به اين شهر مي روند از تمامي لحظات سفر خود لذت مي برند. شما نيز اگر مي خواهيد به اين شهر زيبا برويد بايد بليط استانبول را تهيه كنيد. ما نيز در اينجا اطلاعات لازم جهت اخذ بليط هواپيماي استانبول را براي شما ارائه مي دهيم.

آشنايي با شهر استانبول

همانطور كه مي دانيد شهر استانبول در كشور تركيه قرار دارد. اين شهر مركز فرهنگي و اقتصادي كشور تركيه به حساب مي آيد.   تنگه بسفر در اين شهر واقع شده است. بهتر است بدانيد كه اين تنگه دو قاره آسيا و اروپا را از هم جدا مي كند و داراي بناهاي جديد و قديمي است. واحد پول اين كشور لير تركيه مي باشد و زبان رسمي مردم آن تركي استانبولي است اين كشور داراي مناطق توريستي و گردشگري زيادي است. گردشگران مي توانند از طبيعت زيبا و جاذبه هاي آن با خريد بليط هواپيماي استانبول بازديد كنند. خريد بليط استانبول به مسافرين امكان بازديد از تمامي نقاط شهر را مي دهد. وقتي تصميم سفر به استانبول را مي گيريد بايد چند نكته را براي سفر به آنجا رعايت كنيد. اين نكات به شما كمك مي كند تا سفري امن و مطمئن داشته باشيد.

 • وقتي در شهر استانبول هتل رزرو مي كنيد بايد بدانيد كه هزينه هاي صرف غذا با خودتان است و فقط خوردن صبحانه در اين هتل ها رايگان مي باشد. پس مراقب خوردن خود باشيد.

 • اگر قصد بازديد از مناطق گردشگري اين شهر را داريد بهتر است حداقل يك هفته براي آن وقت بگذاريد تا بتوانيد تمامي مناطق را ببينيد.

 • در زمان سفر خود به استانبول هر گز از جاهايي كه از غذاهاي آنها مطمئن نيستيد غذا نخريد.

 • براي امنيت هر چه بيشتر خود هرگز تمامي پول هاي خود را با خود حمل نكنيد و به صندوق امانات بسپاريد.

 • اين كشور داراي چندين قوميت است كه بايد مراقب رفتارهاي خود در مناطق مختلف باشيد.

آشنايي با شهر استانبول

آب و هواي شهر استانبول

اين شهر بعلت موقعيت جغرافياي خود داراي آب و هواي متنوعي مي باشد. اين شهر داراي آب و هواي اقيانوسي، گرمسيري و مديترانه اي است. در فصل تابستان هوا بسيار گرم و مرطوب مي باشد و در فصل زمستان هوا بسيار سرد است و گاهي اوقات به زير صفر مي رسد. در فصل زمستان شاهد بارش برف در اين شهر مي باشيم. در فصل پاييز و بهار اين شهر دراي آب و هواي بسيار خوب و مناسبي است و همه افراد از آب و هواي اين شهر لذت مي برند.

بهترين زمان سفر به استانبول

مسافريني كه به اين شهر توريستي سفر مي كنند، بهتر است در ماه هايي كه آب و هواي بسيار خوب است بليط هواپيما استانبول را بخريد. مي توان گفت تمامي فصول براي سفر با تور استانبول مناسب هستند. بهترين زمان سفر و خريد بليط چارتر هواپيماي استانبول در پاييز و بهار مي باشد كه تمامي زيبايي هاي استانبول را مي توان در اين فصل ديد. در اين فصول مي توان از تخفيفات ويژه و استثنايي لذت برد و در جشنواره هاي فوق العاده اين شهر شركت كرد. البته بهتر است بدانيد در هر فصلي اين شهر چيزي براي ديدن دارد و مي توانيد از هر لحظه حضور خود با خريد بليط هواپيماي استانبول لذت ببريد.

فرودگاه هاي بين المللي شهر استانبول

شهر استانبول نيز مانند تمامي پايتخت هاي جهان داراي فرودگاه است. همانطور كه مي دانيد در فرودگاه ها روزانه چندين پرواز داخلي و خارجي انجام مي شود. بعضي از اين پروازها به صورت مستقيم و بعضي ديگر به صورت غير مستقيم انجام مي شوند.

از آنجايي كه كشور ما بعضي از پروازها را به صورت مستقيم انجام نمي دهد، گاهي اوقات ابتدا در فرودگاه هاي تركيه فرود مي آيند و بعد پرواز را ادامه مي دهند. شهر استانبول داراي دو فرودگاه است كه يكي از آنها فرودگاه بين المللي آتاتورك است و ديگري صابيحا گوكچن مي باشد. ما نيز در اينجا فرودگاه بين المللي را كه در منطقه اروپايي قرار دارد معرفي مي كنيم تا با خريد بليط هواپيماي استانبول بتوانيد از آن بازديد كنيد.

فرودگاه بين المللي آتاتورك

اين فرودگاه اصلي ترين فرودگاه شهر استانبول مي باشد و  در تمام اين كشور اين فرودگاه بيشترين تعداد مسافر را دارد. اين فرودگاه در بخش اروپايي و توريستي واقع شده است و به مركز شهر نزديك است و با خريد بليط هواپيما استانبول مي توانيد به آن سفر كنيد.اين فرودگاه داراي بهترين امكانات براي مسافرين شهر مي باشد و مي توان از تمامي امكانات رفاهي آن استفاده كرد. اين فرودگاه دو ترمينال دارد كه براي تمامي پروازهاي داخلي و خارجي استفاده مي شود. بيشتر مسافرين اين كشور در زمان خريد بليط استانبول اين فرودگاه را انتخاب مي كنند.

فرودگاه بين المللي آتاتورك

مدت زمان پرواز به استانبول

بيشتر اوقات وقتي مي خواهيد به كشور ديگر سفر كنيد دوست داريد از مدت زمان پرواز خود مطلع شويد. در اين موارد مسافرين مي خواهند اختلاف زمان خود را بدانند و برنامه ريزي كنند. اختلاف زمان تركيه با ايران چيزي حدود يك ساعت و نيم مي باشد. شما نيز اگر مي خواهيد بليط هواپيماي استانبول را تهيه كنيد بهتر است بدانيد كه اين كشور در فاصله نزديكي از ايران قرار دارد و مدت زمان پرواز از تهران به استانبول چيزي حدود دو ساعت و چهل و پنج دقيقه است. البته اين زمان بر اساس شرايط آب و هوايي و جوي متغيير است و در زمان ها و فصول مختلف فرق مي كند. گاهي ممكن است بيشتر از حد معمول شود.

معرفي شركت هاي هواپيمايي جهت خريد بليط استانبول

امروزه شركت هاي پروازي زيادي هستند كه خدمات مختلفي را براي پرواز به استانبول انجام مي دهند. تمامي اين شركت ها به صورت مستقيم از تهران و ساير استان هاي وارد فرودگاه استانبول مي شوند. اكنون شركت هايي كه ارائه دهنده پرواز به استانبول هستند شركت هواپيمايي ايران اير، شركت هواپيمايي قشم اير، شركت هواپيمايي آتا، شركت هواپيمايي زاگرس، شركت هواپيمايي ماهان اير، شركت هواپيمايي آسمان، شركت هواپيمايي تابان اير و پگاسوس هستند. با ارائه خدمات اين شركت ها مي توانيد بهترين بليط هواپيماي استانبول را با شرايطي ويژه بخريد. تمامي اين شركت ها چندين سال است كه توانسته اند كه بهترين خدمات را با شرايطي خوب و ايده آل براي شما ايجاد كنند.

بهترين زمان رزرو بليط هواپيماي استانبول

همانطور كه گفته شد بهترين زمان سفر به استانبول در فصل پاييز و بهار است. در اين فصل مي توانيد با قيمت هاي ويژه و استثنايي بليط هواپيما استانبول را رزرو كنيد. هر وقتي تصميم سفر به اين شهر را داشتيد بهتر است كه چند هفته قبل بليط هواپيماي استانبول خود را رزرو كنيد. چرا كه مسافرين زيادي هر روزه به اين شهر سفر مي كنند و اگر شما منتظر لحظه آخر بمانيد ممكن است از سفر جا بمانيد و مجبور شويد دوباره برنامه ريزي كنيد. اگر مي خواهيد در تابستان سفر كنيد بهتر است بدانيد كه در اين فصل تعداد سفرها زياد است و بايد خيلي زودتر اقدام به تهيه بليط استانبول كنيد.

خريد آنلاين بليط هواپيماي استانبول

براي سهولت مسافرين ما بهترين شرايط را براي خريد بليط هواپيما استانبول ارائه داده ايم. مسافريني كه مي خواهند به اين شهر سفر كنند براي بليط هواپيماي استانبول مي توانند وارد سايت ما شوند. در اين سايت مي توانيد از خدمات ويژه شركت هاي مختلف آگاه شويد و بر اساس زمان بندي خود بهترين كلاس پروازي را با قيمتي مناسب انتخاب كنيد. خدمات خريد بليط هواپيماي استانبول بسيار ساده و راحت است و مي توان فقط با چند كليك بليط را رزرو كرد و هزينه خريد بليط را با كارت هاي شتابي پرداخت كرد. در صورتي كه شما نيز قصد خريد بليط استانبول را داريد مي توانيد از تمامي شرايط و اطلاعات پروازي با مراجعه به سايت آگاهي پيدا كنيد.

خريد آنلاين بليط هواپيماي استانبول

قيمت بليط هواپيماي استانبول

همانطور كه مي دانيد شركت هاي هواپيمايي مختلف بليط هاي خود را با قيمت هايي متفاوت ارائه مي دهند. البته اين تفاوت ها در فصول مختلف بارزتر است. اين بليط ها بر اساس كلاس پروازي خود نيز متغيير هستند. بهتر است بدانيد كه اين قيمت ها براي پروازها دو طرفه از هفتصد و بيست هزار تومان شروع مي شود و بر اساس زمان و فصل تغيير مي كند. يعني در فصل تابستان به دليل افزايش سفر اين هزينه بالاتر مي رود.

اين قيمت در پروازهاي اكونومي دو طرفه در فصل تابستان هشتصد و پنجاه هزار تومان است. براي رزرو بليط هواپيماي استانبول بهتر است از اين خدمات آگاه شويد تا با اطمينان خاطر سفر كنيد و از نرخ پروازها در در روز ها و فصل ها مختلف آگاه شويد.

نكاتي درباره خريد بليط ارزان قيمت و چارتري استانبول

گاهي اوقات بعلت افزايش هزينه ها امكان خريد بليط هواپيما استانبول براي همه افراد وجود ندارد. در اين مواقع مي توانيد منتظر زمان هاي خاص براي خريد بليط هواپيماي استانبول باشيد. در بعضي از مواقع بعضي از شركت هاي هواپيمايي بليط هاي خود را در چند روز مانده به پرواز ارزان مي كنند. به اين خاطر است كه تعدادي از بليط هاي پرواز به فروش نرفته است و تعداد مسافرين كم است. در اين مواقع مسافرين مي توانند با مراجعه به سايت و آگاهي از شرايط خريد بليط استانبول، بليطي ارزان را بخرند.

زماني كه بليط ارزان هواپيماي استانبول تهيه مي كنيد بهتر است يك برنامه ريزي عالي براي تمامي لحظات حضور خود در اين شهر داشته باشيد تا بتوانيد از هر جاذبه گردشگري ديدن كنيد و سري هم به بازارهاي آن بزنيد. سفري خوب و خوش را براي شما آرزو مي كنيم.

بهترين هتل هاي شهر استانبول

از آنجاييكه اين شهر يكي از مقاصد گردشگري و توريستي جهان به شمار مي آيد و هر ساله شاهد گردشگران زيادي است. در اين شهر هتل هاي بسيار زيادي ساخته شده است كه تمامي اين هتل ها داراي بهترين امكانات گردشگري و توريستي هستند. اين هتل ها بهترين رستوران ها را در خود دارند كه مي توانيد بهترين غذاهاي سنتي و بين المللي كشور تركيه را در آن ها نوش جان كنيد. در اين هتل ها مي توان از امكانات استخر، سونا، اسپا و ساير خدمات استفاده كنيد. در زمان خريد بليط هواپيماي استانبول مي توانيد هتل را رزرو كنيد.

بهترين هتل هاي شهر استانبول

جاذبه هاي ديدني و گردشگري استانبول

جاذبه هاي گردشگري استانبول بسيار زياد است و هر فردي در سفر خود بايد از آنها بازديد كند. ما نيز در اينجا چند جاذبه را معرفي مي كنيم تا در سفر خود به استانبول از آنها ديدن كنيد.

موزه اياصوفيه استانبول

اياصوفيه مدتي خانه پرستش بود و در طي مدت ها چندين بار تغيير كرده است. در ابتدا يك كليسا بود و بعد از اينكه ارتش عثماني آن را گرفتند، آن را تبديل به يك مسجد بزرگ كردند. بعد ها و در قرن بيستم اين مسجد تبديل به كليسا شد. در اين موزه چيز هاي زيادي براي ديدن وجود دارد و يكي از زيباترين مكان هاي ديدني استانبول مي باشد.

قصر توپكاپي استانبول

يكي از بهترين و زيباترين مكان هاي ديدني استانبول اين قصر مي باشد كه نشان دهنده تاريخ است. اين قصر بر روي يك تپه در نزديك درياي مرمره قرار دارد. در ابتدا اين كاخ محل اقامت سلطان عثماني بود و بعدها تبديل به يك موزه شد. افرادي كه بليط هواپيماي استانبول را تهيه مي كنند حتما از اين مكان بازديد كنند.

مسجد سلطان احمد

اين مسجد يكي از بهترين معماري ها را دارد. اين مسجد به نام مسجد آبي معروف است. در ابتدا اين مسجد 6 مناره داشت و بعدها يك مناره به آن اضافه شد تا شبيه خانه خدا نباشد. اين مسجد يكي از بهترين دستاوردهاي معماري عثماني بود. اين مسجد در يك باغ قرار دارد و قدم زدن در آن بسيار لذت بخش است.

بازار بزرگ استانبول

يكي از بهترين جاهايي كه در بازديد از استانبول نبايد آن را از دست داد اين بازار است. اين يكي از بهترين مكان هاي سرپوشيده دنيا مي باشد. در اين بازار مي توانيد هر آنچه كه مي خواهيد بخريد و لذت ببريد. در اين بازار دو مسجد، چهار چشمه و دو حمام وجود دارد. خريداران بليط هواپيماي استانبول بهتر است از اين مكان ديدن كنند.

آب انبار باسيليكا

اين آب انبار در ابتدا منبع آب ساكنين استانبول بود. تكنولوژي بكار رفته در اين آب انبار بسيار جالب و هيجان انگيز است. به اين مكان قصر غرق شده نيز مي گويند، چرا كه در محل قصر سلطنتي ساخته شده است. در اين مكان يكي از صحنه هاي فيلم جيمز باند نيز ساخته شده است.

برج گالاتا استانبول

برج گالاتا يكي از بهترين مكان هاي گردشگري شهر استانبول مي باشد. ابتدا از اين برج براي ديدباني استفاده مي شد اما امروزه در بالاي آن رستوران، كافه و يك كلوب ساخته شده است. حتما در زمان خريد بليط بليط هواپيماي استانبولاستانبول و برنامه ريزي سفر خود زماني را براي بازديد از اين مكان قرار دهيد.

برچسب ها ،

بليط هواپيماي استكهلم

سفريار بازدید : ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ نظرات (0)

بليط هواپيماي استكهلم

بليط هواپيماي استكهلم يكي از پر فروش ترين بليط هاي گردشگري و تفريحي در جهان است. شهر استكهلم با داشتن جاذبه هاي ديدني زياد و طبيعت بكر و دست نخورده خود توانسته هر ساله ميليون ها توريست و جهانگرد را به سمت خود جذب كند.

آشنايي با شهر استكهلم

شهر استكهلم پايتخت كشور سوئد مي باشد. اين شهر بزرگترين و پر جمعيت ترين شهر سوئد مي باشد. جمعيت شهر استكهلم حدود ۱٬۳۷۲٬۵۶۵ مي باشد.كشور سوئد يكي از كشورهاي اسكانديناوي مي باشد كه در شمال قاره اروپا واقع شده است.نرخ بيكاري در كشور سوئد بسيار پايين است به همين دليل بسياري از افراد خواهان مهاجرت به كشور سوئد و زندگي در آن جا هستند.دين بيشتر مردم سوئد مسحيت است.مردم به زبان سوئدي با هم صحبت مي كنند و آموختن زبان سوئدي در اين كشور نقش بسزايي در ارتباط با مردم اين كشور دارد. با توجه به زيبايي بسياري كه اين شهر دارد هر ساله افراد بسياري بليط هواپيماي استكهلم را خريده و روانه اين شهر مي شوند.

استكهلم به علت موقعيت جغرافيايي ويژه توانسته است براي بسياري از گردشگران و جهانگردان و حتي دوستداران طبيعت جذاب باشد. كوه هاي جوان و بلند قسمت غربي كشور سوئد را در برگرفته اند، بيش تر از نصف كشور سوئد پوشيده از جنگل هاي پهناور و سرسبز است و حدودا 10 درصد از كشور سوئد را رودها ودرياچه ها اشغال كرده اند .بزرگترين درياچه كشور سوئد “ونرن” مي باشد كه طول آن حدود ۵۶۵۰  كيلومتر مربع است كه بزرگترين رودخانه اروپا مي باشد.

آشنايي با شهر استكهلم

زبان و فرهنگ مردم شهر استكهلم

استهكلم علاوه بر جاذبه هاي طبيعي خود داراي فرهنگ و تاريخي بسيار جالب و ديدني است كه به محض ورود به شهر و قدم گذاشتن در خيابان هاي شهر استهلم اين موضوع را مي توان ديد. وجود موزه هاي زيبا وديدني در سطح اين شهر و 14 جزيره زيبا در كنار اين پايتخت زيبا مي تواند بزرگترين و كلي ترين مزاياي آن براي خريد بليط هواپيماي استكهلم و سفر  به آن شهر باشد.

زبان رسمي مردم كشور سوئد زبان سوئدي است و تا حدودي به زبان انگليسي مسلط هستند. واحد پول كشور سوئد “كرون ” است .  برق شهري كشور سوئد  با ايران تفاوت ندارد و پريزهاي آن به صورت دوشاخ هستند پس نگران وسايل برقي كه مي بريد يا از آنجا مي خريد نباشيد. كد كشور سوئد ۴۶+ است  و شماره هاي اضطراري آن ۱۱۲ مي باشد. كشور سوئد داراي زمستان هايي بسيار سرد همراه با بارندگي به صورت باران و برف است  تابستان هاي خنك و مرطوب دارد اگر در فصل زمستان يا پاييز به كشور سوئد سفر مي كنيد حتما با خود لباس هاي گرم داشته باشيد.

جالب است بدانيد كه تمامي اينترنت سطح شهر استكهلم به صورت مجاني مي باشد و براي تمامي افراد بدون هزينه است. شما به راحتي مي توانيد در هر مكاني و با استفاده از هر دستگاهي به اينترنت پر سرعت متصل شويد و از آن استفاده كنيد. اختلاف ساعتي كشور سوئد با كشور ايران حدود ۵/۱ ساعت است. يعني كشور  سوئد ۵/۱ ازساعت كشور ما عقب تر مي باشد.

فرودگاه هاي شهر استكهلم

از شهر تهران و شهر استكهلم درسوئد فاصله اي حدود  3550 وجود دارد و مدت پرواز بين اين دو شهر به صورت تخميني 05:04 ساعت مي باشد. البته اين مدت زمان تخمين زده شده با توجه به شرايط آب و هوا و يا تغيير مسيرهاي قابل تغيير مي باشد. شهر استكهلم داراي دو فرودگاه بزرگ و بين المللي مي باشد.شما مي توانيد با خريد بليط هواپيماي استكهلم نوع فرودگاه خود را با توجه به مقصدتان انتخاب كنيد.

 • فرودگاه استكهلم-آرلاندا
 • فرودگاه استكهلم-اسكاوستا

فرودگاه بين المللي آرلاندا

اين فرودگاه بزرگ ترين فرودگاه بين المللي در كشور سوئد است كه پلي است براي پرواز هاي مختلف از سراسر دنيا به كشور سوئد. شركت هاي هواپيمايي زيادي در اين فرودگاه فعاليت دارند مثل: ايجين ايرلاينز، ايرفلوت، ايرعريا، ايرچاينا، ايرفرانس، اير اينديا، ايربالتيك، اطلس گلوبال، آسترين ايرلاينز، هواپيمايي كرواسي، دلتا اير لاينز، چك ايرلاينز، يورووينگز، فن اير، جرمن وينگز، ايران اير، جت تايم، لوفت هانزا و بسياري از شركت هاي هواپيمايي بزرگ و كوچك ديگر . شركت هاي هواپيمايي كه در زمينه باربري در اين فرودگاه فعاليت دارند مي توان به : دي اچ ال اوشن، فدكس اكسپرس، كورين اير، تركيش ايرلاينز و ساير شركت هاي ديگر اشاره كرد. براي دسترسي راحت و آسان به فرودگاه آرلاندا سوئد مي توان از قطار، اتوبوس و تاكسي استفاده كرد.

امكانات فرودگاه آرلاندا در استكهلم

 • اين فرودگاه مجهز به سالن هاي پروازهاي ويژه يا همان VIP مي باشد همچنين پروازهاي فرودگاه آرلاندا فرست كلاس جداگانه مي باشد.
 • وجود رستوران هاي مختلف با غذاهاي مختلف بين المللي و محلي در تمام ترمينال هاي فرودگاه آرلاندا وجود دارد و به راحتي مي توان از آن ها استفاده كرد.
 • فروشگاه هاي ديدني از پوشاك و زيور آلات تا وسايل چوبي و زيبا در فرودگاه آرلاندا وجود دارد كه حتما از آن ها ديدن نماييد.
 • در صورت نياز به راهنمايي مي توانيد از پليس هايي كه در ورودي و خروجي ترمينال ايستاده اند راهنمايي بگيريد.
 • وجود صندلي هاي راحت و مناسب اين امكان را به شما مي دهد تا به راحتي در فرودگاه آرلاندا استراحت كنيد .
 • اگر بار و يا وسايل زيادي داريد مي توانيد كمك بگيريد تا بار و وسايل شما را بسته بندي و يا حمل كنند.
 • وجود صرافي هاي متعدد در ترمينال هاي فرودگاه آرلاندا و استفاده از خودپرداز براي همه افراد وجود دارد.

فرودگاه بين المللي آرلاندا

مدارك مورد نياز براي خريد بليط هواپيماي استكهلم

شما مي توانيد با داشتن ويزاي شينگن به راحتي بليط استكهلم را تهيه كنيد و به سوئد سفر كنيد. آدرس سفارت سوئد در تهران، خيابان پاسداران شمالي، بالاتر از خيابان فرمانيه، خيابان بوستان، نبش نسترن، پلاك ۲۷ مي باشد.  ساعت كار اداري سفارت سوئد در روزهاي يكشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۱۶:۳۰ و پنج‌شنبه‌ها از ساعت ۸ تا ۱۵مي باشد. ساعت پاسخگويي تلفني در  سفارت سوئد براي ‌روزهاي يكشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۶ است.

قبل از خريد بليط هواپيماي استكهلم براي سفر به صورت توريستي و موقت به كشور سوئد به دو روش مي توان اقدام نمود، اولين روش دريافت دعوتنامه از سمت فردي است كه مقيم و ساكن كشور سوئد باشد. دومين روش اخذ ويزاي سوئد به صورتي است كه خود فرد جهت بازديد به سوئد مسافرت مي كند. براي اخذ ويزاي توريستي براي كشور سوئد و سفر با تور استكهلم به مدارك زير نياز است:

 1. مدارك شخصي مثل  پاسپورت.
 2. ارايه شناسنامه و كارت ملي به همراه ترجمه هاي آن ها .
 3. تمامي نامه هاي بانكي مهم به همراه كپي.
 4. اسناد مالكيت منزل يا زمين به همراه كپي .
 5. نامه هاي كاري و اداري افراد  كه نشان مي دهد فرد در موقعيت خاص اشتغال  دارد.

خريد و رزرو آنلاين بليط هواپيماي استكهلم

شما مي توانيد با توجه به تاريخ و روز و حتي ساعت از قيمت بليط استكهلم خود بر روي سايت هاي معتبر و يا شركت هاي هواپيمايي مربوطه جويا شويد. بليط هواپيماي استكهلم هر روز در حال تغيير مي باشد و قيمتي ثابت ندارد. عواملي مثل شركت هواپيمايي كه شما از آن براي خريد بليط استكهلم استفاده مي كنيد و نوع پرواز شما در قيمت بليط استكهلم  تاثير گذار مي باشد. شما مي توانيد به راحتي با مراجعه به سايت به صورت آنلاين بليط استكهلم خود را تهيه كنيد. كافي است نوع پرواز و زمان دقيق پرواز خود را مشخص كنيد و همچنين براي دستيابي به اطلاعات بيشتر درباره بليط هواپيماي استكهلم و تغييرات آن با مراجعه به سايت از تمامي اين اطلاعات آگاه شويد.

بهترين زمان براي رزرو بليط هواپيماي استكهلم

براي سفر به كشور سوئد بايد بدانيد كه اين كشور جزء كشورهاي سردسير محسوب مي شود، اگر مي خواهيد به قصد گردش و طبيعت گردي بليط هواپيماي استكهلم را تهيه كنيد بهترين زمان آن اواخر ماه هاي بهار و تابستان مي باشد. اگر به فكر كم كردن هزينه هاي سفر هستيد بهتر است در فصل هاي زمستاني و پاييزي براي خريد و رزرو بليط استكهلم اقدام كنيد. معمولاً در اين فصل ها بليط استكهلم گران تر است هر چند كه قيمت بليط هواپيماي استكهلم در فصل هاي تابستان و بهار ارزان تر مي باشد. خريد بليط استكهلم در فصول مختلف و با توجه به تعداد مسافران افزايش يا كاهش مي يابد.

بهترين زمان براي رزرو بليط هواپيماي استكهلم

قيمت بليط استكهلم بر اساس فصل هاي سال

براي سفر به كشور سوئد و خريد بليط استكهلم بايد به فصلي كه قرار است به آن جا سفر كنيد نيز توجه ويژه اي داشته باشيد چرا كه قيمت بليط استكهلم در فصل هاي سرد و پاييزي به شدت كاهش مي يابد و در فصل هاي گرم و بهاري قيمت بليط استكهلم بسيار افزايش مي يابد.

مدارك مورد نياز براي اخذ ويزاي توريستي سوئد

فرد بايد تمامي مدارك مورد نياز و خواسته شده را به صورت اصل و كپي به سفارت سوئد ارايه كند. ارايه فرم آنلاين براي درخواست ويزا الزامي است . اين فرم بايد چاپ و امضا شده باشد و يا ارايه فرم شماره ۱۱۹۰۳۱ كه مربوط به ويزاي شينگن است و بايد  تكميل و امضا شده باشند. اين فرم بايد به طور كاملا تكميل شده باشد  و امضا و مهر تاييديه داشته باشد اگر فرد اقدام كننده كمتر از ۱۸ سال سن داشته باشد، فرم او بايد توسط قيم قانوني او امضا و تكميل شده باشد.

پاسپورت يا مدرك مسافرتي معتبر كه بايد بعد از 3 ماه از خروج شما تنظيم شده باشد يا اعتبار داشته باشد. و در 10 سال گذشته گرفته شده باشد.ارايه يك قطعه عكس به صورت  تمام رخ و مخصوص عكس گذرنامه اي كه در ۶ ماه گذشته گرفته شده باشد. ارايه رسيدهاي  بانكي پرداخت پول سفارت ، اين كار براي زماني است كه پول شما به صورت آنلاين براي سفارت واريز نشده باشد.ارايه اثر انگشت و احراز هويت براي فرد مراجعه كننده .

اگر مدارك اصلي و مورد درخواست به هنگام وقت سفارت سوئد شما به صورت كامل باشد. نمي توان گفت كه درخواست شما براي اخذ ويزاي توريستي قابل قبول است. پس بهتر است قبل از خريد بليط هواپيماي استكهلم يك سري از مدراك به عنوان مدارك پشتوانه همراه شما باشد. داشتن مدركي كه هدف شما را از سفر به سوئد مشخص مي كند براي نمونه سفر شما براي ديدار اقوام و دوستان شما است و يا سفري تجاري مي باشد .

داشتن مدركي كه ثابت مي كند در كشور سوئد شما محل اقامت مشخص  و پول كافي براي ماندن و برگشت به كشور ايران داريد اين مدارك شامل رزرو هتل مشخص شده در سوئد، گواهي تمكن مالي از بانك، كارت اعتباري بين المللي مي باشد. داشتن مدركي كه ثابت مي كند شما براي اين سفر بيمه نامه مسافرتي دارد. داشتن مدركي كه سفارت سوئد را متقاعد كند كه شما الزاما قبل از تمام شدن اعتبار ويزاي سوئد آن كشور را ترك مي كنيد، اين مدرك مي تواند شامل بليط هواپيما و يا رزرو بليط هواپيما براي برگشت شما به ايران باشد.

مدارك مورد نياز براي اخذ ويزاي توريستي سوئد

نكات مهمي كه به هنگام تهيه بليط هواپيماي استكهلم بايد بدانيد

وجود امنيت بالا در اين شهر شايد يكي از دلايلي باشد كه خيلي از گردشگران و جهان گردان را به سمت خود جذب مي كند.آمار جرم و جنايت در اين شهر بسيار پايين مي باشد. يكي ديگر از نكاتي كه بايد بدانيد اين است كه تمامي پليس هاي سوئدي به زبان انگليسي مسلط مي باشند و شما به راحتي مي توانيد با آن ها ارتباط برقرار كنيد.شماره اورژانس در كشور سوئد 122 مي باشد.

اگر براي اولين بار بليط هواپيماي استكهلم را خريديد و قصد سفر با تور سوئد را داريد ، بايد اين نكته را بدانيد كه براي خريد يا ورود به مكان هاي مختلف حتما بايد بليط تهيه كنيد و بدون هيچ گونه اعتراضي مثل ساير افراد درون صف بايستيد. استكهلم به خاطر موقعيت جغرافيايي خود در فصل هاي تابستان و بهار از مدت روشنايي و درخشش خورشيد بالايي برخوردار است، به طوري كه آفتاب تا نيمه هاي شب درون آسمان مي درخشد و براي مدت بسيار كوتاهي غروب مي شود و در ساعت 2 بامداد خورشيد دوباره در آسمان است.اگر جزء افرادي هستيد كه نور خورشيد هنگام خواب شما را آزار مي دهد حتما از چشم بند استفاده كنيد يا فصل ديگري را براي خريد بليط استكهلم انتخاب كنيد.

بايد توجه داشته باشيد كه در سوئد وقت شناسي و سر وقت بودن يك وظيفه مي باشد پس اگر بليط و يا قراري را سر ساعت مشخص مي كنيد بدون تاخير آن جا باشيد. براي مثال بليط هواپيماي استكهلم  براي قطار در راس ساعت 10:32 حركت مي كند اگر شما ساعت 10:33 آن جا باشيد قطعا يا از قطار جا مي مانيد يا از ورود شما جلوگيري مي شود.

مكان هاي ديدني در تور استكهلم

گرونا لوند يكي از پارك هاي تفريحي و گردشگري در شهر استكهلم مي باشد. اين پارك زيبا با قرار گرفتن در كنار رودخانه فضايي سبز و ويژه را براي تفريح تمامي سنين ايجاد كرده است . اگر بليط هواپيماي استكهلم  را تهيه كرده ايد حتما به اين پارك ديدني سري بزنيد.وجود ماشين هاي بازي بزرگ، كنسرت، رقص و پاي كوبي و رستوران هاي مختلف سبب مي شود تا بسياري از گردشگران بيشتر وقت خود را در اين پارك تفريحي بگذرانند. اگر امكان انتخاب زمان و تاريخ را داريد بهترين زمان براي رفتن به اين پارك فصل بهار و تابستان است.

ديدن از موزه ي موزه‌ي واسا يكي از بزرگ ترين و زيباترين موزه هاي شهر استكهلم مي باشد. اگر قصد سفر به كشور سوئد را داريد و بليط استكهلم  را تهيه كرده ايد حتما به اين موزه زيبا سر بزنيد.درون موزه يك كشتي بسيار بزرگ وجود دارد كه با كمك مرمت و ترميم آن را درون موزه آورده اند . اين موزه سالانه بيش از 1،000،000 بازديد كننده از سراسر جهان دارد. “موزه‌ي قرون وسطي” يكي ديگر از جاذبه هاي گردشگري در شهر استكهلم است. اگر بليط هواپيماي استكهلم را تهيه كرده ايد و به مكان هاي تاريخي غلاقه مند هستيد حتما بازديد از اين موزه را در برنامه خود بگنجانيد.

برچسب ها ،
صفحه اصلی
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
تبلیغات
درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
[#VTITLE#]
پیوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
آمار سایت
 • امروز : 107
 • دیروز : 143
 • افراد آنلاین : 1
 • همه : 13802